Prieš Europos čempionatą Lietuvoje – dvi U20 merginų rinktinės pergalės

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Danguolė Pupkevičiūtė (ltu.basketball nuotr.)

Lietuvoje liepos 6-14 d. vyksiančiam Europos merginų jaunimo (iki 20 m.) čempionatui besirengianti mūsų šalies rinktinė praėjusį savaitgalį sužaidė dar dvejas kontrolines rungtynes, tačiau neteko svarbios rotacijos žaidėjos.

Viliaus Stanišausko treniruojama rinktinė šeštadienį ir sekmadienį susitiko su bendraamžėmis iš Ukrainos. Pirmajame komandų susidūrime lietuvės įveikė varžoves rezultatu 65:53.

Rezultatyviausiai mūsiškių gretose žaidė Danguolė Pupkevičiūtė, pelniusi 20 taškų. 10 taškų pridėjo Gerda Raulušaitytė.

Antrajame susitikime lietuvės vėl laimėjo 12 taškų skirtumu – 68:56.

Šiose rungtynėse vėl buvo ryškios tos pačios žaidėjos – Pupkevičiūtė įmetė 23 taškus, Raulušaitytė – 19.

Abu susitikimus dėl traumos turėjo praleisti svarbios rotacijos žaidėjos – Rusnė Augustinaitė ir Ugnė Grigaliūnaitė.

Po savaitgalį įvykusio jėgų pasitikrinimo savo auklėtinių žaidimą apžvelgęs Stanišauskas papasakojo, kad traumą patyrusi Grigaliūnaitė Europos čempionate visgi rinktinei padėti negalės.

„Sužaidėme dar dvejas kontrolines rungtynes, kuriose galėjome pasibandyti skirtingas gynybos sistemas. Tai buvo labai naudinga. Ukrainietės irgi dažnai kaitaliojo gynybos sistemas, kas mums leido pasižiūrėti, kaip atrodome skirtingose situacijose. Turime geros vaizdo medžiagos analizei. Toliau ruošiamės čempionatui, – kalbėjo specialistas. – Gaila, kad turime traumų.

Ugnė Grigaliūnaitė, kuri turėjo būti viena pagrindinių žaidėjų, kurią įsivaizdavome, kaip pirmą kylančią nuo suolo žaidėją, turės praleisti Europos čempionatą. Ji yra patyrusi pėdos traumą. Rusnė Augustinaitė, kuri yra starto penketo žaidėja, turėjo praleisti rungtynes su ukrainietėmis dėl traumos, bet tikimės, kad ji spės atsigauti iki čempionato pradžios. Galutinį dvyliktuką paskelbsime po rungtynių su portugalėmis.“

Lietuvos rinktinė trečiadienį sužais paskutines kontrolines prieš Europos čempionatą. Lietuvių merginų laukia susitikimas su Portugalijos 20-mečių rinktine.

Europos merginų jaunimo (iki 20 m.) čempionatas antrą vasarą iš eilės bus rengiamas Lietuvoje. 20-mečių merginų kovos vyks liepos 6-14 dienomis dvejuose miestuose – Klaipėdoje ir Vilniuje.

Lietuvės A grupės turnyre, vyksiančiame Klaipėdoje, susitiks su Latvijos, Prancūzijos ir Slovėnijos rinktinėmis. Pirmąsias rungtynes Stanišausko auklėtinės žais šeštadienį su latvėmis 18 val. Mūsiškių dvikovos grupės etape vyks „Švyturio“ arenoje. Įėjimas į visas čempionato rungtynes – nemokamas.

Pasidalinti