Prieš Daviso taurės revanšą – Berankio noras dalyvauti olimpiadoje bei griežta kapitono pozicija rusų atžvilgiu

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė

Penktadienį Vilniuje, „SEB arenoje” prasidės teniso Daviso taurės turnyro pirmosios grupės atkrintamųjų varžybų mačas tarp Lietuvos ir Pakistano komandų.

Lietuvos rinktinės kapitonas Šarūnas Kulnys į komandą pakvietė Ričardą Berankį (ATP-193), Vilių Gaubą (ATP-760), Edą Butvilą (ATP-784), Tomą Vaišę ir Tadą Babelį. Pakistano rinktinės sudėtyje – žaidžiantis kapitonas Aisamas Qureshi (ATP-76 dvejetų reitingas), Aqeelas Khanas, Muhammadas Shoaibas, Asimas Bilalas ir Muhammadas Abidas.

„Negaliu atskleisti planų, bet galiu pasidžiaugti, kad surinkome pajėgiausią sudėtį ir visi žaidėjai yra sveiki, ko tikriausiai dar nėra buvę. Tai leidžia tikėtis sėkmės. Žaidėjai yra motyvuoti, nusiteikę tinkamai ir tai yra viena iš sudedamųjų dalių, galinčių atnešti pergalę”, – spaudos konferencijoje kalbėjo Kulnys.

Su Pakistano rinktine lietuviai žaidė ir praėjusiai metais. Tuomet pergalę Pakistane 3:2 iškovojo šeimininkai. Pakistano komanda, nors ir neturi ATP vienetų reitinge esančių žaidėjų, jau eilę metų rungtyniauja Daviso taurės pirmoje grupėje.

„Tai apgaulinga komanda. Mūsų laukia sunkesnės rungtynės nei pernykštės prieš Egipto rinktinę. Tikrai nenurašome varžovų. Laukia sunkus mačas, todėl ruošiamės maksimaliai”, – teigė Kulnys.

Berankis sieks olimpinio kelialapio, Kulnys tikisi griežtesnės pozicijos rusų atžvilgiu

Lietuvos teniso rinktinei vėl padės geriausias šalies žaidėjas Ričardas Berankis. Sezono pradžia jam klostosi permainingai. Jis šiemet nusprendė nevykti į prestižinį „Australian Open” turnyrą ir savo reitingą sieks gerintis ATP „Challenger” serijos turnyruose. Tenisininkas prisipažino, kad sveikatos problemų jis neturi, o permainingą formą lemia ilga pertrauka nuo praėjusio sezono, kurį Berankis užbaigė dar spalio mėnesį.

„Paskutinės keletas savaičių buvo sudėtingesnės, ypač dėl žaidybinių aspektų. Visgi tai neturi įtakos artėjančiam Daviso taurės mačui su Pakistanu. Kiekvienas mačas yra atskira istorija. Turime pakankamai laiko pasiruošti ir tikiuosi, kad viskas bus gerai”, – kalbėjo Berankis.

Kitas Lietuvos rinktinės narys Edas Butvilas būtent akistatoje su Pakistanu pernai debiutavo šalies nacionalinėje komandoje. Būtent jis pralaimėjo lemiamą vienetų mačą Qureshi.

„Be abejo, kad prisimenu tą mačą. Tai buvo mano debiutas rinktinėje ir turėjau lemiamą susitikimą su patyrusiu varžovu. Norisi pasiekti revanšą”, – sakė Butvilas, pasidžiaugęs gera sportine forma ir sėkminga sezono pradžia.

Berankis taip pat atskleidė, kad sieks patekti į Paryžiaus olimpines žaidynes.

Paklaustas apie rusų ir baltarusių dalyvavimą teniso turnyruose, Kulnys kalbėjo, jog kol kas kalbėti apie galimą olimpinių žaidynių boikotą – dar anksti. Jo teigimu, tenisininkai yra atsidūrę tarp dviejų barikadų.

„Paskutinių dienų naujienos yra dviprasmiškos. Lietuvos teniso sąjunga buvo viena pirmųjų, kuri ragino suspenduoti Rusiją ir Baltarusiją. Daug valstybių turi griežtą nuomonę, bet Tarptautinė teniso federacija neturi tikslios vizijos, ką daryti su žaidėjais. Kiekviena valstybė turi skirtingas filosofijas. Neleidžiant dalyvauti turnyruose rusams, galima sulaukti sankcijų iš ITF ar ATP, bet pati valstybė nori kitokio požiūrio. Iš esmės Lietuva yra per maža, kad galėtų daryti didelę įtaką tarptautinėms organizacijoms”, – kalbėjo Kulnys, pridūręs nesuvokiantis Tarptautinio olimpinio komiteto sprendimo integruoti rusus į būsimas olimpines žaidynes. 

Pakistaniečiai nusiteikę kovingai

Žaidžiantis Pakistano rinktinės kapitonas Qureshi sakė, jog lietuviai yra šio mačo favoritai. 

„Žiūrint į žaidėjų reitingus, lietuviai yra akivaizdūs susitikimo favoritai. Visgi Daviso taurės varžybose mūsų komanda dažnai atsiduria panašiose situacijose. Suprantama, mes neturime žaidėjų, galinčių pasigirti ATP vienetų reitingais. Bet turime daug aistros, esame pasiruošę už savo šalį ir vėliavą atiduoti visas jėgas. Daviso taurės varžybose tai yra labai svarbus veiksnys”.

Ketvirtadienį 13 val. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje bus ištraukti šio susitikimo burtai. Jie lems pirmosios dienos mačų eiliškumą. 

Vasario 3 d., penktadienį, bus žaidžiami du vienetų susitikimai. Šeštadienis prasidės dvejetų akistata, po kurios seks dar du vienetų mačai.

Pasidalinti