Prieš Čempionų lygos finalą – kipišas dėl „Borussia“ susitarimo su ginklų gamintojais

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Borussia naujas rėmėjas - ginklų gamintojas (Scanpix nuotr.)

Likus kelioms dienoms iki Čempionų lygos finalo Vokietijoje paskelbta apie Dortmundo „Borussia“ ir ginklų gamintojos „Rheinmetall“ susitarimą.

„Rheinmetall“ vieno didžiausių Vokietijos klubų rėmėju tapo net trejiems metams.

„Borussia“, besibazuojančios industrinėje Rūro srityje, fanai save nuo seno laiko darbo klasės atstovais, ignoruojamais ar net engiamais valstybinių institucijų.

Dėl to po „Borussia“ ir „Rheinmetall“ susitarimo tarp klubo gerbėjų kilo nemenkas kipišas. Fanai savo priešišką poziciją šiuo klausimu argumentuoja tuo, jog tokie sandoriai normalizuoja ginklų naudojimą visuomenėje.

„Mūsų klubas Vokietijoje tapo griežtų standartų, tolerancijos ir socialinių projektų simboliu, – „The New York Times“ teigė buvęs mokytojas Inge’as Fahle. – Sandoriai su ginklų gamintojais neturėtų čia egzistuoti.“

Tuo metu „Borussia“ klubo vadovas Hansas-Juachimas Watzke teigė, jog susitarimo metu buvo griežtai nubrėžtos linijos, kurių marketinginėse kampanijose nebus galima peržengti.

Visgi Watzke „Borussia“ fanams taip pat priminė „Rheinmetall“ pagalbą ir reikšmę Ukrainai, prieš kurią Rusija vykdo karą.

„Saugumas ir gynyba yra fundamentalūs mūsų demokratijos pagrindai. Ypač šiadiien, kai kasdien matome, kaip turi būti ginama laisvė. Turime priimti ir susitaikyti su šia nauja kasdienybe“, – teigė Watzke.

Panašiai kalbėjo ir Vokietijos ekonomikos ministras Robertas Habeckas, kalbėjęs, jog toks susitarima verčia rimčiau atkreipti dėmesį į naują geopolitinę realybę. Ministras priminė, jog Vokietijos karinė pagalba Ukrainai jau yra pasiekusi daugiau nei 30 milijardų dolerių, o amunicija, tankai ir kitos gynybai reikalingos priemonės yra pagamintos būtent „Rheinmetall“.

„Tai, kad ginklų gamintojas remia futbolo klubą, nėra dažna, tačiau tai labai gerai parodo, kur šiuo metu esame“, – teigė Habeckas.

Apie „Rheinmetall“ ir „Borussia“ partnerystę pranešta likus vos kelioms dienoms iki vieno didžiausių mačų klubo istorijoje. Šeštadienį vokiečiai stos į kovą su Madrido „Real“ Čempionų lygos finale, kuris „Borussia“ komandai bus trečiasis istorijoje.

Klubo vadovybė pareiškė norinti koncentruotis į šeštadienio rungtynes bei pabrėžė, jog rėmimo sutartis prieš jos pasirašymą buvo aptarta su ištikimiausiais „Borussia“ gerbėjais.

„Deja, šiuose dialoguose ne visada pavyksta pasiekti konsensusą“, – teigė Watzke.

Tuo metu Rūro srityje dirbant politologė Anna Neumann, taip pat palaikanti „Borussia“, skatino pažiūrėti į pavyzdžius Anglijoje ir kitose Europos šalyse, kur klubus remia lažybų bendrovės.

„Rheinmetall“ padeda ukrainiečiams ginti savo laisvę. Apie tai jau kalbėjome ir su kolegomis bei draugais. Mums neatrodo, jog tai yra blogas sandoris“, – teigė Neumann.

Pasidalinti