Prienams duoklę už sūnaus sėkmę atidavęs Ballas – apie pergalę prieš JAV ir Lietuvos talentų ribojimą

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 5 min skaitymo trukmė
LaVaras Ballas (BNS Foto nuotr.)

Į Lietuvą sugrįžęs LaVaras Ballas prabilo apie Lietuvos rinktinės pasaulio čempionate pasiektą pergalę prieš JAV, Prienų indėlį į LaMelo Ballo sėkmę NBA ir griežtos struktūros ribojamus lietuvių talentus.

Ballų šeimyna pasaulį sudrebino 2018 m. pradžioje, kuomet du savo sūnus išsiuntė parungtyniauti į Lietuvą, konkrečiai – į Prienų-Birštono „Vytautą“.

Kelis mėnesius trukusį Ballų šeimynos laikotarpį Prienuose gaubė skambios antraštės, o LiAngelo ir LaMelo Lietuvą netgi pavadino šalimi, kurioje gali būti vilkolakių.

Visgi Lietuvoje trečią sykį apsilankęs LaVaras šaliai negailėjo gražių žodžių ir teigė, jog laikotarpis Prienuose stipriai prisidėjo prie LaMelo tobulėjimo ir išaugimo iki NBA žvaižgdės.

LKL LaMelo sužaidė 8 rungtynes ​​ir keletą parodomųjų rungtynių. Jis vidutiniškai per 12,8 minutės pelnydavo po 6,5 taško, atkovodavo 1,1 kamuolio ir atlikdavo 2,4 rezultatyvaus perdavimo.

„Tuo metu – šimtu procentų, – apie tai, kiek etapas Lietuvoje prisidėjo prie LaMelo sėkmės, kalbėjo Ballas. – Sporte negalima dalinti etapų į procentus, kiekviename etape turi atiduoti 100 procentų. Melo turėjo atsidurti situacijoje, kai būdamas geras žaidėjas negautų daug žaidybinio laiko. Jam tuo metu buvo 16 metų ir jis turėjo žaisti prieš suaugusius vyrus.

Etapas Lietuvoje Melo tai leido pereiti esant jauno amžiaus. Vėliau, kai jis persikėlė į Australiją, o vėliau – į NBA, jis jau turėjo žaidimo patirties prieš vyrus. Lietuvoje jis jau buvo išgyvenęs perėjimo į suaugusiųjų krepšinį etapą, todėl jam vėliau sekėsi kur kas geriau.

Žmonės stebėdavosi, kad jis yra toks geras tokio jauno amžiaus, tačiau aš jiems primindavau, kad jau būdamas 16 metų jis žaidė profesionaliai, o į NBA jau žengė užsigrūdinęs.

Jis nebuvo įprastas aštuoniolikmetis, į NBA žengęs iškart po vidurinės mokyklos. Mes su suaugusių krepšiniu jį jau buvome supažindinę Lietuvoje. Tai suvaidino labai didelį vaidmenį jo proveržyje.“

Paklaustas apie tai, ar stebėjo Lietuvos rinktinės pergalę prieš JAV krepšininkus pasaulio čempionate, Ballas atsakė ne tik teigiamai, bet ir įvardijo pagrindines pergalės priežastis.

„Žinoma. Lietuviai žaidė mano stiliumi ir taip mus nugalėjo. Jie taip pat žaidė greitą krepšinį, bet dar ir gerai pataikė. Jei neklystu, įmetė pirmus 9 tritaškius.

Kai čia atvykau, pastebėjau, kad niekas nesitreniruoja dėjimų, bet komandos turi daug metikų. Todėl visada stebėdavausi, kodėl čia rezultatai nėra dideli, kai turite tiek daug metikų. Man buvo keista, kodėl žaidėjai nemeta daugiau tritaškių, nes visi penki aikštėje esantys žaidėjai iš 10 tritaškių tikriausiai pataikytų 7.

Būdamas čia stengiausi įtikinti trenerį leisti žaidėjams mesti.“

„Big Baller Brand“ įmonės įkūrėjas taip pat pasidalijo mintimis apie tai, kuo skiriasi krepšinis JAV ir Lietuvoje. Kalbėdamas apie tai, Ballas teigė, jog jaunų Lietuvos krepšininkų tobulėjimą riboja griežtos žaidimo struktūros.

„Sakyčiau, kad jūs esate labai techniški. Dauguma jūsų žaidėjų yra labai orientuoti į komandą, tačiau mažai žaidžia 1 prieš 1. Komandinis krepšinis yra gerai, tačiau jūsų žaidėjai nėra iš tų, kurie priimtų riziką.

Jūs atliksite derinį tol, kol susikursite tobulą metimą. Tačiau čia nebus taip, kad įmetęs pirmus 3 metimus žaidėjas turės teisę atlikti kitus penkis ginamas.

Žaidėjų statistikos čia bus 4 pataikyti metimai iš 7 arba 5 iš 8. Tuo metu mūsų mokykloje, ypač kas liečia mano berniukus, bandoma pataikyti 10 iš 25. Mes nenustosime mėtyti iš niekur. Tai yra didžiausias skirtumas, tačiau matydamas tai, kokius metikus jūs turite, nesuprantu, kodėl nemetate daugiau.

Manau, kad griežta struktūra kartais gali apriboti jaunų žaidėjų tobulėjimą, nes tikiu, kad norėdamas gauti didelį prizą kartais turi rizikuoti stipriau.“

Galiausiai Ballas buvo paklaustas apie Lietuvos rinktinės galimybes olimpinių žaidynių kvalifikaciniame turnyre.

Burtai mūsiškius suvedė su Meksika ir Dramblio Kaulo Kranto krepšininkais. Kitoje grupėje varžysis Puerto Rikas, Italija ir Bahreinas. Abiejų grupių geriausios komandos pateks į pusfinalius.

Į Paryžiaus olimpines žaidynes pateks tik 4 atrankinių turnyrų nugalėtojai.

„Paprasta – turite mesti daugiau tritaškių. Turite tobulus metimus. Jeigu įmesite pirmus metimus, varžovai daugiau jūsų nepasivys. Jeigu prašausite, meskite toliau ir galiausiai procentai gerės. Reikia leisti mesti ir Jonui Valančiūnui bei Domantui Saboniui, tegul kiti vyrukai pakovoja dėl kamuolių“, – apie tai, ko reikia sėkmei atrankiniame turnyre, kalbėjo Ballas.

Pasidalinti