Pirmas istorijoje: fantastiškai išsigelbėjęs Sinneris – „Australian Open“ čempionas

Jannikas Sinneris (Scanpix nuotr.)

Nuo praeito sezono pabaigos brendęs Italijos tenisininko Janniko Sinnerio didysis titulas virto realybe Melburne. Fantastišką sugrįžimą pademonstravusi ketvirtoji pasaulio raketė tapo „Australian Open“ nugalėtoju.

Sekmadienį vykusiame finale 22-ejų italas reabilitavosi po pirmų dviejų pralaimėtų setų ir 3:6, 3:6, 6:4, 6:4, 6:3 nugalėjo Daniilą Medvedevą.

Pastarasis Melburne šiemet dukart gelbėjosi iš dviejų setų deficito, tačiau šįkart pats tapo įspūdingo sugrįžimo auka.

Finale triumfavęs 22-ejų Sinneris tapo pirmuoju italu istorijoje, laimėjusiu „Australian Open“ čempionatą. Apskritai „Didžiojo kirčio“ turnyruose be jo yra triumfavę tik dar du italai – Nicola Pietrangeli ir Adriano Panatta. Abu jie laimėjo „Roland Garros“ čempionatus.

Mačą neįprastai agresyviai pradėjęs Medvedevas suglumino ir patį varžovą bei nuskynė pirmus du setus. Visgi agresyvus Sinnerio tenisas pamažu pradėjo keisti jėgų pusiausvyrą. Penktojo seto šeštajame geime italas susikūrė tris „break pointo“ galimybes paeiliui ir antrąja iš jų pasinaudojo.

Paduodamas paskutiniame geime Sinneris pirmavo 30:0, tačiau Medvedevui pavyko išlyginti rezultatą. Visgi tuomet italas laimėjo du taškus paeiliui (paskutinį – po galingo smūgio iš dešinės) ir tapo čempionu.

Sinneris taip pat yra jauniausias AO čempionas nuo 2008 m., kai būdamas 20-ies čia 2008 triumfavo Novakas Džokovičius.

Medvedevas „Australian Open“ finale žaidė trečią kartą, tačiau kol kas nė vienas jo mėginimas sėkmingas nebuvo.

Tapdamas čempionu Melburne Sinneris užsidirbo 2000 ATP reitingo taškų ir 2,13 mln. JAV dolerių. Nuo pirmą vietą reitinge užimančio Novako Džokovičiaus, kurį jis nugalėjo pusfinalyje, italą skirs kiek daugiau nei 1,5 tūkst. taškų.

Pirmąjį setą Sinneris AO šiemet pralaimėjo tik pusfinalyje prieš Džokovičių. Įspūdinga italo forma tęsiasi nuo praeito sezono pabaigos, kai pavyko pasiekti „Nitto ATP Finals“ turnyro finalą, o netrukus su Italijos rinktine laimėti ir Daviso taurę.