Pralaimėjimų serija nutraukta: „Wolves“ palaužė Europos taurės autsaiderius

Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
BC Wolves nuotr.

Vilniaus „Wolves“ po įtemptos kovos 91:89 įveikė Liublijanos „Cedevita Olimpija“ ekipą ir išrašė jai 14 pralaimėjimą iš eilės Europos taurės (BKT EuroCup) varžybose.

Dviženklį pranašumą po ilgosios pertraukos turėjusi Lietuvos komanda greitai jį iššvaistė ir viskas rungtynėse sprendėsi paskutinėmis jų minutėmis.

Rasheedas Sulaimonas ir Vaidas Kariniauskas ėmėsi lyderystės ir padėjo pasiekti sunkią pergalę, kuri dar paliko vilčių pakovoti dėl patekimo į įkrintamąsias.

Prieš šias rungtynes abi komandos fiksavo ilgiausias pralaimėjimų serijas turnyre. „Cedevita Olimpija“ buvo pralaimėję visas 13 rungtynių, o „Wolves“ nebuvo laimėję jau 6 rungtynių iš eilės.

Pirmame rungtynių ketvirtyje dominavo puolimas ir komandos sparčiai rinko taškus. Visas kėlinukas vyko taškas į tašką, o sėkminga Kariniausko atkarpa paskutinę minutę leido „vilkams“ spurtuoti ir įgyti trapų 4 taškų pranašumą – 27:23.

Antrame ketvirtyje iniciatyvos ėmėsi Sulaimonas, o po dviejų iš eilės taiklių Christiano Mekowulu dvitaškių rungtynių šeimininkų persvara tapo rekordinė – 46:38. Vis tik ketvirtį spurtu 6:0 baigė Liublijanos krepšininkai ir vilniečių pranašumas liko vos 2 taškai – 46:44.

Po pertraukos Kęstučio Kemzūros auklėtiniai spurtavo 10:0 ir susikūrė solidžią persvarą – 56:44. Vis tik blogiaus Europos taurės komanda nepasidavė ir likusžaisti pusantros min. trečiame ketvirtyje šlygino rezultatą – 61:61.

Įpusėjus lemiamam kėlinukui Gregoras Glasas smeigė savo 3 taiklų tritaškį ir išvedė svečius į priekį, tačiau kitoje atakoje tuo pačiu atsakė Sulaimonas – 75:74. „Wolves“ nesisekė stabdyti varžovų vidurio puolėjo Karlo Matkovičiaus. Likus žaisti 3 min. aukštaūgis dėjimu iš viršaus pelnė savo 21 tašką, o svečiai atitrūko 3 taškais – 80:83.

Sunkų dvitaškį pataikė Kariniauskas, o Tre’Shawnas Thurmanas perėmė kamuolį ir dėjimu vėl grąžino pranašumą šeimininkams – 84:83.

Likus žaisti minutę rezultatas vėl buvo lygus, tačiau po ilgos traumos grįžės Sulaimonas vėl grąžino persvarą Lietuvos komandai – 91:89.

Per paskutines 30 sek. aikštėje vyko tikras chaosas, kamuolį viena ekipa dalino kitai ir varžovai nesugebėjo net atlikti paskutinio metimo.

Rungtynių herojus Sulaimonas viso surinko 23 taškus (4/10 dvit., 5/8 trit.). Kariniauskas sužaidė rezultatyviausias karjeros rungtynes turnyre ir pelnė 15 taškų (6/7 dvit.). Ankstesnį geriausią rezultatą – 14 taškų, įžaidėjas buvo pasiekęs taip pat rungtynėse su Liublijanos komanda.

Svečiai suklydo net 18 kartų, o Vilniaus komanda to pasekoje surinko 24 taškus.

„Wolves“: Sulaimonas 23, Kariniauskas 15, Jeffery Tayloras 13 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Thurmanas 12, Kristupas Žemaitis 10, Mekowulu 8, Eigirdas Žukauskas 7.

„Cedevita Olimpija“: Matkovičius 21 (6 atk. kam., 10/13 dvit.), Justinas Cobbsas 15 (6 rez. perd.), DJ Stewartas 12, Glasas 9, Rokas Radovičius 7.

Kitas rungtynes Kemzūros komanda žais Rigoje, kuri yra tapusi namais Slobožanskės „Prometey“ komandai. Būtent Ukrainos komanda lenkia „Wolves“ 2 pergalėmis ir skiria nuo žaidimo įkrintamosiose.