Prakeiksmas nutrauktas: Supertaurės baudinių serijoje – Vilniaus „Žalgirio“ triumfas

Saulius Mikoliūnas (Pauliaus Peleckio/BNS nuotr.)

Vladimiro Čeburino vadovaujamas Vilniaus „Žalgirio“ klubas po dvejų metų pertraukos į viršų vėl iškėlė LFF Supertaurės trofėjų.

Sekmadienį „Sportima“ manieže Lietuvos čempionai po baudinių serijos nugalėjo pirmą kartą dėl trofėjaus kovojusį „Kauno Žalgirį“. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi rezultatu 1:1.

Baudinių seriją nesėkmingai pradėjo Sirgėdas, o prie žymos stojęs Arni Vilhjamsonas „Žalgiriui“ užtikrino pranašumą (1:0). Šis, beje, pagrindinio laiko metu pakeitė Mathiasą Oyewusi.

Visgi tuomet „Kauno Žalgirio“ sąskaitą baudinių serijoje atidarė Edvinas Girdvainis, o Nicolaso Gorobsovo smūgis lėkė į skersinį. Tuomet stoję Karolis Šilkaitis ir Gustas Jarusevičius sėkmingai realizavo savuosius (2:2).

Daug diskusijų stadione sukėlė Xabi Auzmendi smūgis, kuris dukart atsitrenkė į virpstą, nors iš pirmo žvilgsnio kamuolys buvo pilnai kirtęs liniją. Vis tik teisėjai nusprendė įvarčio neįskaityti. „Kauno Žalgirį“ gelbėjo vartininkas, atrėmęs Joelio Bopesu šūvį (2:2).

Lemtingu tapo penktas „Kauno Žalgirio“ baudinys, kuomet Arturas Dolžnikovas nepataikė į vartus, o savo bandymu vilniečiams pergalę nukalė Ovidijus Verbickas (3:2).

Pagrindiniame laike Lietuvos čempionai, rodės, pagaliau nutrauks Supertaurės sausrą, kuomet pačioje rungtynių pabaigoje, 88 minutę, įvartį pelnė klubo naujokas iš Islandijos Vilhjamssonas. Jam perdavimą atliko taip pat nuo suolo kilęs Nauris Petkevičius.

Visgi vilniečių džiaugsmas tetruko kelias minutes, nes jau per pridėtą laiką po puikaus Sirgėdo perdavimo rezultatą smūgiu galva išlygino jau „Kauno Žalgirio“ naujokas Auzmendi.

Iš Marijampolės „Sūduvos“ persikėlusio žaidėjo įvartis lėmė tai, jog jau trečius metus iš eilės Supertaurės nugalėtojas sprendėsi po baudinių serijos.

LFF Supertaurės nugalėtoju Čeburino auklėtiniai tapo rekordinį 8 kartą.

Supertaurės MVP išrinktas lemiamą baudinį pataikęs Verbickas.

„Kauno Žalgiris“ sekmadienį kovojo dėl pirmo savo titulo istorijoje. Klubui vadovaujantis Rokas Garastas yra pirmasis lietuvis per penkerius metus, dalyvavęs Supertaurėje.