Portugalai pavaišinti savo vaistais: baudinių seriją laimėję prancūzai – pusfinalyje

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Portugalija - Prancūzija (Scanpix nuotr.)

Roberto Martinezo vadovaujamai Portugalijos rinktinei nepavyko laimėti antros baudinių serijos iš eilės ir žengti į Europos čempionato pusfinalį.

Kaip ir aštuntfinalyje su Slovėnija, portugalai iki baudinių serijos nužygiavo nei mušdami patys, nei leisdami pasižymėti Prancūzijos rinktinei, tačiau nuo 11 m žymos užtikrintesni buvo Didier Deschamps’o auklėtiniai, seriją laimėję 5:3.

Joao Felixo nesėkmingo bandymo palaidoti portugalai kelionę Europos čempionate baigė, o prancūzai pusfinalyje susitiks su vokiečius įveikusia Ispanija.

Kaip ir sufleravo praeiti komandų pasirodymai, tikėtis itin rezultatyvaus ketvirtfinalio nevertėjo. Portugalijos rinktinė nebuvo pelniusi nė vieno įvarčio paskutiniuose dviejuose mačuose, o prancūzai apskritai nebuvo pelnę įvarčio „iš žaidimo“.

Du iš trijų Deschamps’o komandos pelnytų įvarčių krito po varžovų smūgių į savo vartus, o vienintelį kitą pelnė Kylianas Mbappe, realizavęs 11 m baudinį.

Ketvirtfinalio mače abiems komandoms progų netrūko. Prancūzų gretose pavojingais reidais išsiskyrė Ousmane’as Dembele, grėsmingai šalia virpstų šovė Eduardo Camavinga ir Randalas Kolo Muani. Aktyvioje dvikovoje dar didesnę xG statistiką susikrovė portugalai.

Visgi nei vieniems, nei kitiems nutraukti įvarčių sausros nepavyko.

Baudinių serija kone užprogramuota buvo nuo pirmo pratęsimo antrosios pusės, kuomet portugalai pradėjo stumdyti kamuolį savo aikštės pusėje, o prancūzai dėl to pernelyg nesijaudino. Pratęsimo pabaigoje komandos greitomis kontraatakomis susikūrė kelias pavojingas progas, bet įvarčiai vėl nekrito.

Baudinių seriją užtikrintais smūgiai pradėjo Dembele ir Cristiano Ronaldo, jų pavyzdžiais pasekė Youssoufas Fofana bei Bernardo Silva. Abiejų portugalų baudinių metu prancūzų vartininkas atspėjo puses, tačiau smūgiai buvo tokie preciziški, jog šansų juos atremti nebuvo.

Penktą serijos baudinį į viršutinį vartų kampą siuntė Julesas Kounde, o Joao Felixas kamuolį sukirto į virpstą. Šis nesėkmingas portugalų epizodas ir užbaigė jų kelionę.

Prancūzų pergalė užbaigė portugalų futbolo simbolio Ronaldo epopėją Europos čempionatuose. Anksčiau šią savaitę 39-erių legenda pranešė, jog šiame turnyre su rinktine dalyvauja paskutinį kartą.

Paskutinį Europos čempionatą su Portugalijos rinktinės marškinėliais sužaidė ir turnyro rekordininkas Pepe, kuriam jau yra 41-eri.

Pasidalinti