Po iškovoto titulo į „Real“ sąskaitą įkris milžiniškas kapšas pinigų

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Madrido „Real“ 15 kartą tapo Čempionų lygos nugalėtojais. Scanpix nuotr.

Šeštadienį buvo sužaistas Čempionų lygos (UEFA) finalas. Londono „Wembley“ stadione dėl čempionų titulo į kovą stojo Madrido „Real“ ir Dortmundo „Borussia“ futbolininkai. Didesnio pasipriešinimo negavusi Madrido komanda laimėjo 2:0 ir iškovojo 15-tą Čempionų lygos titulą klubo istorijoje.

Pergalė Londone, Madridui ne tik leido kelti taurę į viršų ir tapti stipriausia šio sezono komanda, bet ir padidinti savo komandos biudžetą.

Laimėję Čempionų lygos finalą, „Real“ uždirbo net 92 milijonus dolerių (85,14 milijono eurų).. Ši suma gali išaugti iki 150 mln. dolerių, nes UEFA taiko dosnią atlygio sistemą, kuri yra palanki nuolat sėkmingai besitreniruojančioms komandoms ir į kurią įskaičiuojama dalis pajamų iš varžybų transliacijų.

Nuskriaustų komandų nebus, nes visos 32 ekipos pasidalins lygos skirtą 2,032 milijardų eur. sumą.

Visiems klubams, patekusiems į atkrintamųjų etapą skiriama 15,64 mln. eurų, o už pergalę kiekvienai komandai bus sumokėta po 2,8 mln. eurų. Madrido „Real“ atveju už kiekvieną pergalę visose šešiose atkrintamųjų rungtynėse – dar papildomi 16,8 mln. eurų.

Už patekimą į Top16 etapą klubai gauna – 9,6 mln. eurų, už ketvirtfinalį – 10,6 mln. eurų, pusfinalį – 12,5 mln. eurų, o finale – 15,5 mln. eurų. UCL nugalėtojai taip pat gauna papildomus – 4,5 mln. eurų.

Dar 30 %, t. y. maždaug 650 mln. dolerių, skiriama pagal UEFA klubų koeficientų reitingą. Klubų koeficientai nustatomi pagal klubų rezultatus per pastaruosius penkis sezonus UEFA turnyruose, įskaitant Čempionų lygą, UEFA Europos lygą ir UEFA Europos konferencijų lygą.

Trečią vietą UEFA reitinge užimanti Madrido „Real“ komanda už puikius pasirodymus pastarusius keletą sezonų gali gauti papildomus 36 milijonus JAV dolerių (1,137 milijono eurų x 30 % akcijų už trečiąją vietą).

Likusius 15%, UEFA paskirsto remdamasi proporcinga kiekvienos televizijos rinkos, kuriai atstovauja turnyre dalyvaujantys klubai vertę. Tačiau kiekvienos asociacijos dalyvaujančių klubų rinkos dalys ir tikslios sumos kiekvienam klubui bus nustatytos tik tada, kai pasibaigus turnyrui bus sudarytos visos sutartys.

Remiantis 2023 m. finansinėmis ataskaitomis, praėjusių metų čempionai „Manchester City“ gavo 145 mln. dolerių (113,8 mln. svarų sterlingų), įskaitant tiek iškovoto titulo, tiek ir televizinių transliacijų premijas.

Čempionų lygos sezono pabaiga nebuvo paskutinė galimybė Madrido „Real“ klubui užsidirbti pajamų šį sezoną. Rugpjūčio 14 d. „Stadion Narodowy“ stadione Lenkijoje komanda susigrums su Europos lygos nugalėtoja „Atalanta“ dėl dar 5,5 mln. dolerių prizo.

Madrido ir Dortmundo klubai pateko į 2025 m. FIFA pasaulio klubų čempionatą, kuris kitą vasarą vyks Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Pasidalinti