Po Butkevičiaus traumos susimobilizavęs „Žalgiris“ triumfavo Milane

Emporio Armani (Scanpix nuotr.)

Arną Butkevičių praradęs Kauno „Žalgiris“ susimobilizavo ir iškovojo svarbią pergalę Milane.

Ketvirtadienio vakarą Kazio Maksvyčio vadovaujama komanda 83:70 pranoko Milano „Emporio Armani“ krepšininkus. Madų sostinės komandą žalgiriečiai nugalėjo trečią kartą iš eilės.

„Žalgiriui“ ketvirtadienį netrūko herojų, tačiau labai svarbias rungtynes sužaidė komandos kapitonas Edgaras Ulanovas, su 32 naudingumo balais pakartojęs asmeninį rekordą.

Puolėjo sąskaitoje po rungtynių buvo 20 taškų, 6 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai ir 1 perimtas kamuolys.

Šią pergalę ir taip ribotą rotaciją turinčiam „Žalgiriui“ apkartino Butkevičiaus trauma. Ją gynėjas patyrė trečio kėlinio pradžioje, kuomet net ir be kontakto pajuto skausmą apatinėje kairės kojos dalyje.

Mače „Žalgiris“ vertėsi ir be Brady Maneko, kuris dėl kelio traumos praleis maždaug mėnesį.

Pagal tritaškių tikslumą (42,6 proc.) pirmaujantis „Žalgiris“ šiandien vėl buvo solidus iš toli – pataikė 11 iš 21 tokio metimo.

Pirmajame kėlinyje virė atkakli kova, o „Žalgirį“ į priekį tempė Ulanovas, pelnęs 11 iš pirmų 16 komandos taškų, nors iki šiol Eurolygoje vidutiniškai rinko 7,6 taško.

Visgi antrajame kėlinyje pabudo ir kiti žaidėjai, o tai dar labiau sustiprino „Žalgirio“ puolimą. „Emporio Armani“ pirmaujant 23:22 kauniečiai spurtavo 16:4 ir įgijo dviženklę persvarą – 38:27.

Po šio epizodo atrodė, jog Maksvyčio komandai bus sunku atsilaikyti beveik pilnus du kėlinius, tačiau „Žalgiryje“ vis iššaudavo skirtingi žaidėjai: tritaškius smaigstė Rolandas Šmitas ir Keenanas Evansas, svarbų tolimą metimą pataikė ir Tomas Dimša, o Laurynas Birutis pakaraliaudavo po krepšiais.

Ketvirtajame kėlinyje Milano komandai pavykdavo vis priartėti per 7 taškus, tačiau tuomet žalgiriečiai sėkmingais epizodais ir tritaškiais atstatydavo dviženklį pranašumą.

Evansas ketvirtadienį finišavo su 19 taškų, Šmitas pridėjo 16.

„Emporio Armani“ komandoje sunkiausiai sustabdomas buvo Shavonas Shieldsas, per 32 minutes pelnęs 21 tašką, atkovojęs 3 ir perėmęs 1 kamuolį bei surinkęs 21 naudingumo balą.