Po atkrintamųjų starto – kritika Saboniui: „Tokio indėlio prieš „Warriors“ neužteks“

Domantas Sabonis (Scanpix nuotr.)

Sakramento „Kings“ komanda po 16 metų pertraukos į NBA atkrintamąsias grįžo pergale, o Domantas Sabonis karaliavo po krepšiais.

Visgi ekspertai pasigedo didesnio 26-erių lietuvio indėlio į pergalę.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį „Kings“ serijos su „Golden State Warriors“ pradžioje triumfavo 126:123, o Sabonis surinko 12 taškų bei 16 atkovotų kamuolių.

Tačiau 8 iš visų 12 taškų centras surinko pirmajame kėlinyje, likusiuose trijuose kėliniuose jį pažabojo Draymondo Greeno ir Kevono Looney gynyba.

„The Athletic“ analitikai dėmesį atkreipė ir į sumažėjusį Sabonio rezultatyvių perdavimų skaičių. Jų vidutiniškai Sabonis priskirstydavo daugiausiai komandoje – 7,3-, tačiau atkrintamųjų pradžioje centras atliko tik du.

Lietuviui būnant aikštėje varžovai už „Kings“ įmetė 9 taškais daugiau, o svarbus momentas užfiksuotas įpusėjus trečiajam kėliniui.

Likus kiek daugiau nei trims minutėms iki jo pabaigos „Warriors“ pirmavo 83:76. Sabonis galėjo sumažinti savo komandos atsilikimą, tačiau abu jo baudų metimai skriejo pro šalį, o į priekį po antro metimo nurūkęs Stephenas Curry pataikė tritaškį ir „Warriors“ išsiveržė į priekį 10 taškų skirtumu.

Po šio epizodo Sabonis sėdo ant suolo ir staiga viskas apsivertė aukštyn kojomis – likusią kėlinio dalį „Kings“ laimėjo 14:5, o „Warriors“ persvara ištirpo iki 1 – 91:90.

„Kings“ iš Sabonio reikės daugiau, – konstatuoja „The Athletic“. – Bus įdomu pažiūrėti, kaip į šią problemą reaguos Mike’as Brownas. Problema ne tik tame, jog Sabonis baigė rungtynes su 12 taškų, bet ir tame, kad „Warriors“ iš jo atėmė heliocentrines jėgas, kurios „Kings“ tempė visą sezoną.“

Ekspertų nuomone, po reguliariojo sezono, kuriame aikštei perdavimais ir žaidimu vienas prieš vieną vadovavo Sabonis, „Kings“ gali būti sunku atrasti naujų kelių pergalėms, jeigu 68 taškų kiekvienose rungtynėse nerinks De’Aaronas Foxas ir Malikas Monkas.