Pirmas pralaimėjimas: Lietuvos rinktinę pražudė suomių metimas su sirena

Lietuva - Suomija (LTU Basketball nuotr.)

Kazio Maksvyčio vadovaujama Lietuvos rinktinė patyrė pirmą pralaimėjimą pasaulio čempionato pasiruošimo cikle.

Penktadienį Tamperėje mūsiškiai po lemiamo varžovų metimo su sirena 79:81 nusileido Jutos „Jazz“ lyderio Lauri Markkaneno vedamai Suomijos rinktinei.

Lietuvos rinktinei pasiruošimo cikle tai buvo pirmas pralaimėjimas per trejas kontrolines rungtynes. Tuo metu suomiai žaidė savo pirmą draugišką mačą.

Palaikyti Markkaneno vedamos komandos į „Nokia“ areną susirinko rekordiniai skaičiai fanų – trečiadienį Suomijos krepšinio federacija pranešė, jog į dvikovą buvo išparduoti visi bilietai. Sporto renginių metu arena talpina apie 13,4 tūkst. fanų.

Rungtynes geriau pradėję lietuviai po 5 minučių pirmavo 11:8, o Markkanenas vienintelius du taškus buvo surinkęs baudų metimais bei prametęs visus tris metimus iš žaidimo. Visgi suomių lyderis pamažu pradėjo atsigauti, o jo vedama komanda pradėjo įgauti pranašumą, kurį išlaikė visą antrąjį kėlinį.

Nors prastavo startai, Markkanenas tolimais šūviais ir greitomis atakomis prieš pertrauką jau buvo surinkęs 15 taškų.

Įpusėjus trečiajam kėliniui suomių pranašumas pasiekė dviženklį skaičių – 56:46, tačiau tuomet Margirio Normanto užkurta Lietuvos rinktinė surengė atkarpą 17:3, per kurią „Ryto“ kapitonas surinko 10 taškų.

Po pirmųjų trijų kėlinių švieslentėje prie komandų degė identiški skaičiai – 63:63. Rezultatui esant 68:68 lietuviai surengė spurtą 5:0, tačiau tuomet suomiai atsakė atkarpa 11:1.

Visgi likus 11 sekundžių iki rungtynių pabaigos ir suomiams pirmaujant 79:77 Normantas sumetė abi baudas ir išlygino rezultatą. Paskutinėje suomių atakoje kamuolys buvo atiduotas Markkanenui, nors jo šūvis skriejo po šalį, jį taisydamas lemiamą dvitaškį pataikė Jantunenas.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs Markkanenas surinko 24 taškus, 7 atkovotus kamuolius ir 28 naudingumo balus.

Lietuvos rinktinėje daugiausiai taškų – 13 – įmetė Rokas Jokubaitis, taip pat atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus.

Suomija: Lauri Markkanenas 24, Olivieras Nkamhoua ir Jacobas Grandisonas po 12, Sasu Salinas 10.

Lietuva: Rokas Jokubaitis 13, Margiris Normantas 12, Jonas Valančiūnas ir Ignas Brazdeikis po 10.