Pirmas istorijoje: buvęs „Baskonia“ ir NBA žaidėjas olimpiadoje žais tinklinį

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Chase'as Budingeris (Scanpix nuotr.)

Septynis sezonus NBA praleidęs krepšininkas Chase’as Budingeris artėjančios Paryžiaus olimpinėse žaidynės žais tinklinį.

Kartu su savo porininku Milesu Evansu Budingeris trečiadienį laimėjo olimpinį paplūdimio tinklinio atrankos turnyrą bei tapo antru ir paskutiniu duetu iš JAV, dalyvausiančiu olimpiadoje.

36-erių krepšininkui tinklinis nėra svetimas sporto šaka. Kartu su krepšiniu jis jaunystėje lankė tinklinį, o 2005 m. buvo išrinktas geriausiu mokyklų žaidėju visoje JAV.

Budingeris per savo karjerą NBA yra atlikęs ne vieną įspūdingą šuolį, o 2012 m. netgi buvo pakviestas į dėjimų konkursą.

36-erių amerikietis į NBA buvo pakviestas 2009 m. naujokų biržos antrajame rate, o atstovaudamas Hiustono „Rockets“, Minesotos „Timberwolves“, Indianos „Pacers“ bei Finikso „Suns“ komandoms jis vidutiniškai rinko 7,9 taško, 3 atkovotus kamuolius ir 1,2 rezultatyvaus perdavimo.

„Daug karjeras baigiančių žaidėjų dažnai būna pasimetę ir nežino, ką daryti naujame gyvenimo etape. Man pasisekė, kad iškart galėjau pereiti į kitą sportą ir žaisti aukščiausiame lygyje. Visada žinojau, kad baigęs krepšininko karjerą galėsiu vėl žaisti tinklinį“, – 2018 m. tinklalaidėje „Sandcast“ kalbėjo Budingeris.

Savo karjeros saulėlydį 2016-2017 m. žaidėjas pasitiko Vitorijos „Baskonia“ ekipoje, Eurolygoje rinkdamas 6,3 taško, 3,6 atkovoto kamuolio ir 1,1 rezultatyvaus perdavimo.

Natūralu, jog Budingeris vasarą taps pirmuoju žmogumi istorijoje, sužaidusiu reguliarųjį NBA mačą ir dalyvavusiu olimpiniame paplūdimio tinklinio turnyre.

Pasidalinti