Pirmas blynas neprisvilo: Lietuvos rinktinės rezervas sutriuškino Libano krepšininkus

Marekas Blaževičius (LTU Basketball nuotr.)

Pasirengimą olimpinės atrankos turnyrui Puerto Rike pradėjusi Lietuvos rinktinė sužaidė pirmas kontrolines rungtynes. Jonavoje rezerviniame kandidatų sąraše esantys Lietuvos krepšininkai nepaliko vilčių Libano rinktinei.

Kazio Maksvyčio treniruojama Lietuvos rezervinė rinktinė sužaidė pirmas iš trijų draugiškų susitikimų su Libano rinktine. Nuo pirmų minučių pirmavę lietuviai pasiekė triuškinančią pergalę 100:71.

Rungtynes nuo pradžių pradėjo Augustas Marčiulionis, Ignas Sargiūnas, Paulius Danusevičius, Ąžuolas Tubelis ir Marekas Blaževičius.

Greitai žaidę lietuviai puikiai atakavo iš toli ir nuo pirmų minučių išsiveržė į priekį. Kėlinuko antrose pusėje ant parketo po beveik metų pertraukos žengė Eimantas Bendžius. Puolėjas smeigė tritaškį ir baudos metimu pelnė paskutinį ketvirčio tašką – 30:17.

Antrajame kėlinuke Libano krepšininkai buvo sumažinę atsilikimą iki 5 taškų, tačiau pabaigą sėkmingiau sužaidę rungtynių šeimininkai atstatė solidų pranašumą – 50:37.

Per pirmą mačo dalį lietuviai iš toli atakavo net 25 kartus, o pataikė – 11 (44 proc.). Lietuvos krepšininkai išdalino 17 rezultatyvių perdavimų. Tubelis, Sargiūnas ir Laurynas Bieliauskas per pirmus du ketvirčius surinko po 9 taškus.

Antroje mačo dalyje Libano krepšininkai nesugebėjo grįžti į rungtynes ir Lietuvos rezervinė rinktinė pasiekė triuškinančią pergalę. Šimtąjį tašką komandai tritaškiu metimu pelnė Martynas Arlauskas, kuriam tai buvo pirmieji taškai rungtynėse.

Lietuviai rungtynėse metė 43 tolimus metimus ir pataikė 19 (44 proc.).

Tubelis pelnė 18, Bieliauskas – 17 (5/6 trit.), Sargiūnas – 15 (9 rez. perd.)., Blaževičius – 9, Danusevičius, Bendžius ir Rytis Petraitis – po 7 taškus.

Su Libano rinktine mūsiškiai dar susikaus trečiadienį ir penktadienį.