Pirmas bandymas nepavyko: į Paryžių keliauja lietuvius įveikusi Nyderlandų trijulė

FIBA 3X3 X nuotr.

Japonija vykusiame atrankos į Paryžiaus olimpinių žaidynes turnyro finale Lietuvos krepšinio 3×3 rinktinė patyrė pralaimėjimą.

Mūsiškiai antrą kartą turnyre nusileido Nyderlandų rinktinei, kuri finalo dvikovą laimėjo 19:15 ir laimėjo kelialapį į Paryžių.

Rungtynių pradžioje komandoms sunkiai sekėsi rinkti taškus. Sužaidus 4 minutes sudėtingą tolimą metimą pataikė Aurelijos Pukelis ir išvedė lietuvius į priekį – 3:2.

Įpusėjus mačo laikui varžovai pelnė taškus su pražanga ir išsiveržė į priekį jau 4 taškais – 8:4. Tuo pačiu atsakė Pukelis, metimą iš po krepšio pridėjo Vingelis ir atsilikimas tapo minimalus – 7:8.

Tarvydas dėjimu išlygino rezultatą, o lietuviams apsiginus Džiaugys išvedė mūsiškius į priekį 10:9. Tada įsismarkavo Arvinas Slagteris, pataikęs 2 tolimus metimus paeiliui ir Nyderlandai vėl atitrūko – 11:14.

Lietuviams nekrito tolimi metimai ir varovų persvara likus žaisti 2 minutes pasiekė jau 5 taškus – 12:17. Intrigą į rungtynes grąžino Tarvydas, tolimu metimu atsilikimą sumažinęs iki 3 taškų – 15:18.

Varžovai pelnė tašką, o du tolimus metimus paeiliui prametė Tarvydas ir mūsiškiai patyrė pralaimėjimą.

Lietuvos komandai atstovauja Evaldas Džiaugys, Aurelijus Pukelis, Darius Tarvydas ir Šarūnas Vingelis.

Japonijoje taip pat vyko ir moterų atrankos turnyras, kurio finale Australijos krepšininkės 19:16 palaužė kanadietes ir laimėjo kelialapį į žaidynes.

Lietuviai už kiek daugiau nei savaitės vyks į Vengriją, kur gegužės 16-19 dienomis vyks pagrindinis atrankos turnyras, kuriame dėl trijų kelialapių į žaidynes varžysis 16 komandų.

Pagrindiniame turnyre Paryžiaus olimpiadoje varžysis 8-ios komandos.