Pirmoje kaktomušoje su Eurolygos komanda – triuškinanti „Žalgirio“ pergalė

Laurynas Birutis. zalgiris.lt nuotr.

Andrea Trinchieri vadovaujamas Kauno „Žalgiris“ reabilitavosi po nesėkmingo starto draugiškame „Gloria Cup“ turnyre ir pirmojoje savo akistatoje su Eurolygos komanda iškovojo triuškinančią pergalę.

Penktadienį kauniečiai užtikrintai 80:60 sudorojo jau kelis sezonus iš eilės Eurolygos dugne besirikiuojančią Berlyno ALBA ekipą.

Jau pirmajame kėlinyje Trinchieri ekipa įgijo dviženklį pranašumą (25:14), tačiau antrajame galingai spurtavęs Vokietijos klubas veržėsi į priekį – 32:30. Visgi tuomet žalgiriečiai atsakė atkarpa 10:2 ir į pertrauką išėjo pirmaudami 42:36.

Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ netruko susigrąžinti dviženklio pranašumo (51:38) ir pradėjo žygiuoti link užtikrintos pergalės.

Primename, kad trečiadienį žalgiriečiai paskutinėmis akimirkomis 74:75 krito prieš Bursos „Tofaš“ krepšininkus.

Kontrolinių rungtynių cikle „Žalgiriui“ tai buvo pirmas susitikimas su Eurolygos priešininkais. Sekmadienį žalgiriečių laukia dar rimtesnis testas – abu draugiškus mačus laimėjusia Stambulo „Anadolu Efes“.

Kauno klubą į priekį penktadienį vedė Edgaras Ulanovas, pelnęs 13 taškų. 11 jų kapitonas surinko pirmoje mačo dalyje.

Dviženklius taškų skaičius pasiekė ir Brady Manekas (11 tšk.), Ignas Brazdeikis (11 tšk.) ir Deividas Sirvydis (10 tšk.).

Žalgiriečiai ir šįkart vertėsi be vieno iš projektuojamų savo lyderių Tyrone’o Wallace’o.

Varžovų komandoje su 15 taškų rezultatyviausiai žaidė Willas McDowellas-White’as, 9 pridėjo Gabriele Procida, 8 – Khalifa Khoumadje.

„Žalgiris“: E.Ulanovas 13 (4 rez. perd.), D.Sirvydis 13, I.Brazdeikis 11 (5 atk. kam.), B.Manekas 11, D.Giedraitis 9, A.Smailagičius 7, S.Francisco 3 (4 rez. perd., 2 per. kam.), L.Lekavičius 3, M.Mitchellas 3, A.Bieliauskas 3, L.Birutis 2 (5 atk. kam.), A.Butkevičius 2 (5 atk. kam.), B.Dunstonas 0 (7 atk. kam., 4 per. kam.).

ALBA: W.McDowellas-White’as 15, G.Procida 9.