Pirmajame Lietuvoje ATP „Challenger“ turnyre – nematomas stygų įtempėjų darbas

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 5 min skaitymo trukmė
Ričardas Berankis ir Edas Butvilas (Sauliaus Čirbos nuotr.)

Lietuvoje tenisas įgavo naują populiarumo bangą. Ir šįkart tai lėmė ne puikūs Lietuvos tenisininkų rezultatai, o puiki infrastruktūra.

Šį rudenį išplėstoje „SEB arenoje“ Vilniuje vyko Daviso taurės teniso mačas tarp Lietuvos ir Egipto rinktinių, o praėjusią savaitę pirmą kartą Lietuvoje surengtas ATP „Challenger“ turnyras.

Naujos aikštelės, puikios sąlygos ir nuostabi atmosfera. Šiuos dalykus gyrė praktiškai kiekvienas turnyre dalyvavęs profesionalas, kurių čia buvo kelios dešimtys. Visi žiūrovai dažniausiai matė tik gražiausią sporto renginio dalį – intriguojančius mačus, bet tam, kad renginys praeitų sklandžiai ir sužavėtų užsieniečius, reikėjo daug nematomo triūso. Būtent tokį, dažnai tikrą žygdarbį primenantį, darbą atliko toje pačioje „SEB arenoje“ įsikūrusios „Sportland Tennis“ parduotuvės vadovas Karolis Baltrušaitis ir jo komanda.

Pūslėtos rankos, sugrubę pirštai ir pavargusios akys nuo šimtų pratemptų rakečių stygų pasaulio teniso profesionalams – visą tai K. Baltrušaitis atsimins ilgam. Visgi tai buvo neįprasta ir nauja patirtis, dėl kurios vertėjo pasistengti.

„Tokio didelio teniso renginio Lietuvoje nėra buvę. Į Vilnių buvo atvykę 65 profesionalūs sportininkai ir mes, „Sportland Tennis“ parduotuvės komanda, jiems visiems teikėme teniso rakečių stygų tempimo paslaugas“, – teigė K. Baltrušaitis.

Pasak jo, profesionalai stygas tempia visai kitaip negu mėgėjai. Taip pat jiems reikia šios paslaugos gerokai dažniau.

„Įprastai per mėnesį mėgėjams mes sutempiame apie 100 rakečių, o per profesionalaus turnyro savaitę sportininkams sutempėme 204 raketes. Kiekiai buvo tikrai labai dideli, – kalbėjo K. Baltrušaitis. – Skiriasi ir sportininkų reikalavimai. Mėgėjai su įtempta rakete gali žaisti mėnesį, o profesionalai raketes pertempinėja prieš kiekvieną susitikimą.“

„Sportland Tennis“ komandoje buvo trys stygų įtempėjai. K. Baltrušaičio teigimu, tai yra mažoka, nes krūviai – milžiniški. Taip pat pirmosios specializuotos teniso parduotuvės Lietuvoje vadovas praktiškai neturėjo laiko poilsiui, nes visi sportininkai reikalauja stygas įtempti prieš pat savo mačus. Mėgėjai neretai šia paslauga naudojasi iš vakaro. Visą savaitę „SEB arenoje“ teniso mačai vykdavo nuo ryto iki vakaro, o kiekvienam žaidėjui reikėdavo įtempti ne po vieną, o po tris ar keturias raketes.

Operatyvus darbas ypač reikalingas ir pačio žaidimo metu, nes stygos gali plyšti bet kada.

„Tuomet mums iškart atneša raketę ir mes per 20 min. turime jas įtempti bei atnešti atgal į aikštelę žaidėjui dar to paties mačo metu. Buvo ir tokių momentų, kai treneris atneša raketę ir šalia stovi teisėjas, kuris kone skaičiuoja laiką, per kiek bus įtemptos stygos“, – pabrėžė K. Baltrušaitis.

Ši „Sportland Tennis“ paslauga leido išlaikyti itin aukštą kartelę „Challenger“ turnyro organizatoriams. Paprastai didžiausiuose pasaulio teniso turnyruose yra įkuriamos aptarnavimo zonos, kuriose įsikuria tenisininkų įtempėjų komandos su savo staklėmis. Galima teigti, kad savo infrastruktūra ir galimybėmis „SEB arena“ leido neatsilikti nuo pačių prestižiškiausių turnyrų.

„Mes į šią paslaugą žiūrime labai rimtai. Turime dvi visiškai naujas ir vienodas stakles bei specializuojamės  stygų tempime“, – teigė K. Baltrušaitis.

Aukšto lygio profesionalai vienas po kito nešė raketes stygų tempimo specialistams, kurie, kad suspėtų, dirbo ir naktimis, ir visą savaitgalį. Atrodytų, kad nuo didžiulio krūvio ir skubėjimo sudėtinga dirbti idealiai, bet K. Baltrušaitis pasidžiaugė, kad nesklandumų praktiškai pavyko išvengti.

„Buvo vienas įvykis, kai žaidėjas po mačo emocingai pasakė, kad visos trys raketes buvo sutemptos skirtingai. Visgi po to jis pats atėjo pas mus į parduotuvę ir atsiprašė. Prisipažino, jog viskas buvo gerai ir priekaištai liejosi tik dėl nesutramdytų emocijų. Taip pat vėliau pakalbėjome su

treneriais, žinančiais tą žaidėją, kurie patvirtino, kad iš emocijų po nesėkmės kalti būna blogi kamuoliukai, blogos raketės, aikštės ir t.t.“, – mintimis dalinosi K. Baltrušaitis.

„Sportland Tennis“ vadovas prisipažino, kad ATP „Challenger“ turnyras Vilniuje ne tik suteikė naujos patirties, bet parodė, kur galima pasitempti patiems.

„Pasidarysime namų darbus ir vasario mėnesį būsime dar geriau pasiruošę. Šįkart aš buvau vienas pagrindinis rakečių stygų įtempėjas. Komandoje turime du studentus, kurie dar tik mokosi, dėl to man teko ir pačiam darbuotis, ir stebėti, kad jie neįveltų klaidų. Turime tris gerus mėnesius patobulėti, pagerinti tempą ir kokybę“, – kalbėjo K. Baltrušaitis.

Jau paskelbta, kad kitų metų vasario mėnesį Vilniuje vyks dar aukštesnio lygio „Challenger“ serijos turnyras, kuris žiūrovams vėl dovanos gražias kovas, o „Sportland Tennis“ komandai – dar vieną beveik nematomą, bet labai svarbų išbandymą.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus, Sportland.lt

Pasidalinti