Pirmajame kėlinyje reikalus išsprendusi Ispanijos rinktinė nepaliko šansų kroatams

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Scanpix nuotr.

B grupė iškart po burtų ištraukimo buvo praminta „mirtininkų“. Tačiau didelį ažiotažą kėlusios pirmosios grupės rungtynės tarp Ispanijos ir Kroatijos komandų neatnešė jokios intrigos.

Jau pirmajame kėlinyje visus 3 įvarčius įmušę Luiso de la Fuentes auklėtiniai nepaliko jokių šansų kroatams – 3:0.

Tai buvo ketvirtosios Europos pirmenybės iš eilės, kuomet šios komandos susitinka tarpusavyje. Dabar ispanai yra pasiekę 3 pergales, kroatai – 1.

Berlyno Olimpiniame stadione apylygiai prasidėjusios rungtynės nieko blogo nežadėjo Zlatko Daličiaus treniruojamai komandai. Tada sekė atkarpa, kai per 3 minutes į kroatų vartus krito 2 įvarčiai.

29 minutę Alvaro Morata, gavęs puikų perdavimą iš Fabiano Ruizo, atsidūrė vienas prieš varžovų vartininką ir išvedė ispanus į priekį.

Po trijų minučių pats Ruizas smūgiu iš 14 metrų padvigubino savo komandos persvarą.

Kroatai daugiau kontroliavo kamuolį ir per kėlinį atliko 7 smūgius link varžovų vartų. Vis tik jau per pridėtą į jų vartus krito trečias įvartis. Jauniausiu Europos čempionatų futbolininku tapęs Lamine Yamalis iš krašto pasiuntė kamuolį į baudos aikštelę, kur puikiai atsidengęs Danielis Carvajalis iš arti pasiuntė kamuolį į tinklą.

Antrojo kėlinio pirmoje dalyje savo meistriškumą demonstravo ispanų vartininkas Unai Simonas. Jis atrėmė į vartų apatinį kampą skriejusį Marcelo Brozovičiaus smūgiuotą kamuolį.

78 minutę Simonas prisižaidė su kamuoliu ir kroatai įgijo galimybę mušti 11 metrų baudinį. Bruno Petkovičiaus smūgį vartininkas atrėmė. kroatai pakartotiniu smūgiu vis tik pelnė įvartį, bet jis buvo atšauktas po VAR peržiūros.

Kroatai rungtynėse atliko 15 smūgių, ispanai – 11.

Nutrūko įspūdinga, 16 metų trukusi, 136 rungtynių serija, kuomet Ispanijos rinktinė kamuolį kontroliavo daugiau už varžovus. Šiose rungtynėse Luiso de la Fuentes vadovaujama komanda kamuolį kontroliavo 47 procentus žaidimo laiko.

Kitas rungtynes ispanai žais birželio 20 dieną, ketvirtadienį. Jų varžovais bus Italijos rinktinė, kuri savo pirmąjį mačą su albanais žais šį vakarą. Kroatai diena prieš tai susikaus su Albanijos komanda.

Pasidalinti