Pirmajame EČ pusfinalyje – Europos futbolo milžinių akistata

Vokietijoje vykstančiame Europos futbolo čempionate prasideda pusfinalių kovos. Didelę intrigą keliančiame pirmajame pusfinalyje susitiks dvi Europos futbolo milžinės – Ispanijos bei Prancūzijos rinktinės.

Luiso de la Fuente vadovaujama Ispanijos rinktinė yra vienintelė ekipa, dar nepatyrusi pralaimėjimo šių metų čempionate. Visas penkerias rungtynes laimėję ispanai ketvirtfinalyje įveikė turnyro šeimininkus vokiečius rezultatu 2:1. Dani Olmo išvedė savo rinktinę į priekį 51-ą rungtynių minutę, tačiau Florianas Wirtzas rezultatą išlygino ir komandoms teko žaisti pratęsimą. Mačo herojumi tapo Mikelis Merino, įmušęs pergalingą įvartį pratęsimo pabaigoje.

Europos futbolo čempionatų istorijoje dar nei viena komanda nėra laimėjusi šešerių rungtynių per vieną turnyrą, tad Ispanija gali tapti pirma tai padariusia rinktine. Nuo 2023 metų pradžios ispanai laimėjo 15 iš 19 žaistų rungtynių, toks 79 procentų pergalių rodiklis per šį laikotarpį yra geriausias Europoje.

Ispanijos rinktinės jaunasis talentas Lamine‘as Yamalis šiame čempionate jau sugebėjo atlikti tris rezultatyvius perdavimus, įskaitant puikų perdavimą Olmo ketvirtfinalio mače su Vokietija. Nė vienas ispanų futbolininkas nėra atlikęs daugiau rezultatyvių perdavimų per vieną Europos čempionatą.

Skirtingai nei įprastai, šiemet Luiso de la Fuente vadovaujama komanda labiau remiasi efektyvumu puolime bei gera gynyba nei didele kamuolio kontrole. Ispanai trumpiau kontroliavo kamuolį už savo varžovus dviejuose iš penkių mačų Vokietijoje vykstančiame čempionate.

Prancūzijos rinktinė sieks jau ketvirtą kartą šalies futbolo istorijoje prasibrauti į Europos čempionato finalą. Pastarąjį kartą šią komandą finale galėjome išvysti 2016 metais, tačiau tuomet buvo pralaimėta portugalams.

Per penkerias rungtynes Euro 2024 Prancūzijos komanda pelnė tik tris įvarčius. Du iš trijų prancūzų įvarčių buvo įsimušti varžovų komandos futbolininkų į savus vartus, o vienintelį kartą prancūzai pasižymėjo patys, kai rungtynėse su Lenkija 11 metrų baudinį realizavo Kylianas Mbappe.

Šių metų čempionate Mbappe atliko 20 smūgių link varžovų vartų, tačiau pasižymėti sugebėjo tik kartą.

Didier Deschampso auklėtinių gynyba buvo puiki, o komandos vartininkas Mike Maignan atlaikė 94 procentus smūgių. Tai geriausias rodiklis nuo Ikero Casillaso pasirodymo 2012 metų Europos čempionate.

Tai bus jau šeštasis susitikimas tarp Prancūzijos ir Ispanijos komandų didžiuosiuose turnyruose. Ispanai laimėjo pastarąsias rungtynes tarp šių ekipų, kai Euro 2012 ketvirtfinalyje nugalėjo rezultatu 2:0.