Pirmąją pasaulio čempionato dieną – intriguojanti akistata ir Lietuvos startas

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Nicola Batumas (Prancūzijos rinktinės nuotr.)

Pirmąją FIBA pasaulio čempionato dieną savo pasirodymus pradės 4 grupių komandos, tarp kurių – ir Kazio Maksvyčio vadovaujama Lietuvos rinktinė.

Mūsiškiai penktadienį, 16:30 val. Lietuvos laiku stos į kovą su akivaizdžia D grupės autsaidere Egipto rinktine, kurios tikimybė laimėti yra vertinama viso labo 5 proc.

Rezultatyviausiai Egipto rinktinėje atrankų metu žaidė Ehabas Aminas, vidutiniškai rinkęs 14,5 taško, 206 cm ūgio centras Assemas Marei – 12,6 taško ir 9,1 atkovoto kamuolio.

Pastarasis yra žaidęs ir Lietuvoje – 2015/2016 m. sezone jis atstovao „Šiauliams“. Visgi šie du žaidėjai bus menka grėsmė Lietuvai, kuri yra laikoma ne tik šio mačo, bet ir visos D grupės favorite.

Penktadienio rungtynes lietuviai pasitiks po trijų pergalių iš eilės kontrolinėse rungtynėse.

„Matosi, kad prie komandos vairo stovi patyręs specialistas, komanda yra tokio amerikietiško stiliaus tiek puolime, tiek gynyboje, taip kad prieš tokią komandą bus labai svarbu kantrybė, neleisti jiems įsibėgėti ir susirinkti taškų greitame puolime bei iš antrųjų šansų, – teigė Maksvytis. – Puolime turėsime patys atakuoti kantriai, priversti juos gintis, ko tokios komandos nelabai mėgsta.“

FIBA reitinge Roy Rana vadovaujamas Egiptas užima viso labo 55-ą vietą, o pasaulio čempionate paskutinį kartą pergalę iškovojo gūdžiais 1994 metais. Tikėtina, kad be jos egiptiečiai liks ir šiame pasaulio čempionate.

Intriguojanti akistata

Be Lietuvos ir Egipto dvikovos penktadienį įvyks dar 7 pasaulio čempionato mačai, o, ko gero, įdomiausiame iš jų susikaus Kanados ir Prancūzijos rinktinės.

Kanados krepšinio fanai šį pasaulio čempionatą pasitinka su didelėmis viltimis ir turbūt nėra geresnės progos įsivertinti savo galimybes nei prieš Prancūziją.

Kanados pajėgumą prieš turnyrą įvertino ir Prancūzijos rinktinės centras bei kelis kartus geriausiai besiginančio NBA krepšininko titulą laimėjęs Rudy Gobert’as. Ši dvikova abiems rinktinėms bus labai svarbi siekiant patekti į ketvirtfinalį. Pralaimėjusioji komanda atsidurs kur kas sunkesnėje padėtyje.

Paskutinį kartą šios rinktinės buvo susitikusios Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių atrankos turnyre, kur tąkart pergalę 83:74 šventė Vincent’o Collet auklėtiniai. Visgi nuo to laiko Kanados rinktinė stipriai pasikeitė ir dabar savo sudėtyje turi tokius žaidėjus kaip „Oklahoma City Thunder“ ekipoje įspūdingą sezoną sužaidęs Shai Gilgeousas-Alexanderis, Niujorko „Knicks“ žvaigždė RJ Barrettas ir ilgametis NBA puolėjas Kelly Olynykas.

Karlo-Anthony Townso debiutas

Sunku rasti geresnę vietą Minesotos „Timberwolves“ žvaigždės Karlo-Anthony Townso sugrįžimui į FIBA turnyrą. Galima neabejoti, jog dėl krepšinio ir NBA pakvaišę filipiniečiai užpildys „Philippine Arena“, kur penktadienį susitiks centro atstovaujama Dominikos Respublika ir šeimininkai Filipinai.

Kai paskutinį kartą dalyvavo FIBA turnyre, Townsui buvo vos 17 metų ir jis FIBA Amerikos vyrų krepšinio turnyre per kiek daugiau nei 8 minutes vidutiniškai rinko 4 taškus. Dabar nuo jo priklausys daug daugiau nei lygiai prieš 10 metų.

Startuos ir mirtininkų grupė

Mirtininkų grupe vadinamoje E grupėje penktadienį įvyks žemynų kovos.

Suomiai jau yra įrodę, kad gali būti kietas riešutėlis nemažai kam, kai rinktinėje žaidžia Lauri Markkanenas. Tiesa, per savo kampaniją praeitų metų Europos čempionate Suomijos komanda neįsirašė nė vienos pergalės prieš tokio kalibro komandas, kokioms būtų galima priskirti Australiją.

Kitame E grupės mače susitiks čempionato šeimininkė Japonija ir Vokietija. Čia tikrai pajėgią komandą surinkę vokiečiai turėtų patriuškmauti, tačiau psichologinė našta, kad šiame kvartete negalima daryti nė menkiausios klaidos, gali rungtynes padaryti įdomiomis.

Visi penktadienio mačai:

A grupė

Angola – Italija 11:00 val.
Dominikos Respublika – Filipinai – 15:00 val.

D grupė

Meksika – Juodkalnija 11:45 val.
Egiptas – Lietuva 15:30 val.

E grupė

Suomija – Australija 11:00 val.
Vokietija – Japonija 15:10 val.

H grupė

Latvija – Libanas 12:15 val.
Kanada – Prancūzija 16:30 val.

Pasidalinti