Pirma nesėkmė namuose: „Žalgiris“ sugėrė skaudų Eurolygos išsišokėlių smūgį

Brandonas Davisas (BNS Foto nuotr.)

Eurolygos išsišokėlių sustabdyti nepajėgęs Kauno „Žalgiris“ pirmą namų nesėkmę patyrė itin skaudžiu būdu.

Penktadienį Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose 72:87 nusileido „Valencia“ krepšininkams.

Praeitą sezoną „Žalgirio“ arenoje kauniečiai prieš „Valencia“ iškovojo vieną didžiausių pergalių, kuomet triumfavo 95:74. Tiesa, iš 12 komandų tarpusavio akistatų net 8 yra laimėję svečiai.

Prieš rungtynes abi komandos turėjo po 3 pergales ir 1 pralaimėjimą.

„Žalgiriui“ tai didžiausias pralaimėjimas namuose reguliariajame sezone nuo 2022 m. gruodžio, kuomet 60:86 krito prieš Stambulo „Anadolu Efes“.

Penktadienio rungtynėse žalgiriečiams itin prastai krito tritaškiai, kurių jie pataikė 5 iš 24. Pagrindinis komandos snaiperis Brady Manekas prametė visus 3 tolimus metimus.

Nuo pat pirmos minutės pirmavę „Valencia“ krepšininkai įpusėjus 3 kėliniui buvo susikrovę rekordinę 29 taškų persvarą, ketvirtajame ispanai sėkmingai laikėsi 20 taškų prieigose ir iškovojo lengvą pergalę.

Valencia“ greitose atakose surinko net 19 taškų, prieš žalgiriečių 12.

Likus beveik 3 minutėms iki mačo pabaigos „Žalgirio“ arena pradėjo tuštėti, o ištikimiausi komandos gerbėjai „Green White Boys“ pradėjo skanduoti „kas išeina anksčiau laiko, tas – ga**ys“.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias su 16 taškų buvo Chrisas Jonesas, po traumos atsigavęs Jaredas Harperis pridėjo 13 taškų. Brandonas Daviesas ir Nathanas Reuversas pelnė po 11 taškų.

„Žalgirio“ gretose rezultatyviausias buvo Keenanas Evansas, surinkęs 18 taškų, iš kurių 8 – paskutiniame kėlinyje. Rolands Šmits pridėjo 11 taškų ir 6 atkovotus kamuolius. Dviženklę taškų ribą pasiekė ir Kevarrius Hayesas – 10.

Rungtynės nesusiklostė vienam iš komandos lyderių. Arnas Butkevičius nepelnė nei taško, 3 kartus suklydo ir rungtynes baigė su -3 naudingumo balais.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais lapkričio 2 dieną – į Kauną atvyksta Vilerbano ASVEL. „Valencia“ pergalių seriją bandys pratęsti namų rungtynėse su Berlyno ALBA.