Pirmą išgyvenimo mūšį laimėjęs Ulanovas: „Svarbiausia – pergalė“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Edgaras Ulanovas (zalgiris.lt nuotr.)

Pirmąsias LKL finalo serijos išgyvenimo rungtynes su Kauno „Žalgiriu“ laimėjęs Edgaras Ulanovas perdėm dideliu pozityvu nespinduliavo ir teigė, jog prieš laukiantį pragarą Vilniuje bus svarbiausia išsilaižyti žaizdas.

Pirmadienį Andrea Trinchieri komanda 91:81 nugalėjo Vilniaus „Rytą“ ir savo atsilikimą serijoje iki trijų pergalių sušvelnino iki 1-2.

„Svarbiausia – pergalė. Didesniu ar mažesniu skirtumu – nesvarbu. Manau, kad šiandien žaidėme geriau už varžovus, kontroliavome visas rungtynes, turėjome pranašumą. Nereikia norėti viską išlaikyti 40 minučių, nes jie irgi yra pasiruošę, keičia gynybas, bando išmušti iš vėžių.“

Pasak 14 taškų ir 5 atkovotus kamuolius pirmadienį rinkusio „Žalgirio“ kapitono, svarbiausia prieš ketvirtąsias rungtynes bus išsilaižyti žaizdas, juolab kad trečiosiose rungtynėse Kauno komanda prarado Rolandą Šmitą ir Tomą Dimšą.

„Bus labai svarbu išsilaižyti žaizdas, pasiruošti rungtynėms išvykoje tiek psichologiškai, tiek fiziškai. Manau, kad tai ir bus pagrindinis akcentas, nes naujų taktikų jau neprigalvosime. Svarbiausia yra atsistatyti.“

– Ketvirtame kėlinyje „Rytas“ vėl buvo priartėjęs per 6 taškus, nors pirmoje pusėje galėjote nulaužti rungtynes ir pabgėti toliau. Kodėl nepavyksta to padaryti?

– Nereikia norėti rungtynes laimėti 30 taškų. Tai būtų didžiausia klaida, nes tai visgi yra finalas. Jei kažkas galvoja, kad viskas bus paprasta, ateisime ir laimėsime 30 taškų, tada neturiu ką pasakyti.

– Kokias išvadas padarėte po pirmų dviejų rungtynių?

– Pailsėjome. Svarbiausia buvo pailsėti. Susidėjome vieną du akcentus, vieną kitą derinį. Kažkam daugiau nėra laiko.

– Kiek reikia tokių faktorių kaip Edmondas Sumneris, kad „Žalgiris“ galėtų galvoti apie pergalę serijoje?

– Kiekvienas kažką papildomo duodantis žaidėjas yra pliusas. „Rytas“, neabejoju, irgi ieško savo X faktorių. Kiekvienas žaidėjas yra labai svarbus.

– Ar po pergalės lengviau eiti į kitą išgyvenimo mačą?

– Nežinau, ar galima kažkuo labai džiaugtis, bet pirmas žingsnis padarytas. Suprantame, kad sekančiose rungtynėse viską reikės įrodinėti iš naujo.

– Bilietai į ketvirtąsias rungtynes Vilniuje jau yra išpirkti. Kiek tai kelia nerimo?

– Negalvoju apie ketvirtas rungtynes.

– Kiek šiandien buvo svarbus „Žalgirio“ fanų faktorius?

– Visada svarbus. Fanai visada yra faktorius. Šiandien nuo pat apšilimo jautėsi ypač didelis susivienijimas, geras palaikymas. Kad sunku, suprantame ne tik mes, bet ir fanai.

– Kas dabar gali perlaužti seriją į jūsų pusę?

– Kažkur atkovotas kamuolys, gera gynyba, gera komunikacija. Reikia suprasti, kad visos trejos rungtynės iš esmės galėjo pakrypti į bet kurią pusę.

– Kaip treneris bandė prikelti komandą likusioms išgyvenimo rungtynėms?

– Tokiais momentais komanda turi vienytis, pasitikėti vieni kitais. Kito recepto nėra. Kito akcento nėra.

– Kokia buvo Trinchieri žinutė po šio mačo?

– Kad einame ilsėtis ir susitiksime rytoj.

Pasidalinti