Permainų nenusimato: pamatinis „Žalgirio“ starto penketas

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Rolandas Šmitas, Edgaras Ulanovas, Keenanas Evansas, Ignas Brazdeikis, Kevarriusas Hayesas. Osportas.lt fotomontažas

Kauno „Žalgirio“ komanda baigė komplektaciją naujam sezonui ir iš esmės tarpsezonyje atliko nedaug pakeitimų. Tai, pasak krepšinio specialistų, leidžia nuspėti pagrindinius krepšininkus, kurie užims starto penketo vietas ir pagrindinę rolę puolime.

Savo įžvalgomis specialistai pasidalino laidoje „Širdyje žaliai balti“ skirtoje contribee nariams.

„Kevarriusas Hayesas, Rolandas Šmitas, Edgaras Ulanovas, Ignas Brazdeikis ir Keenanas Evansas. Manau, kad jis keisis, priklausomai nuo to, kaip seksis su šiuo penketu. Nežinau ar labai bus žiūrima į priešininkus ir bandoma prie jų taikytis. Manau, kad rungtynių pradžia ir stabilumas yra labai svarbu, – kalbėjo krepšinio treneris Tomas Purlys.

Aišku, kitas variantas bus Brady Manekas su Šmitu. Arba Nazas Mitrou-Longas ir Arnas Butkevičius. Praėjusiame sezone jis startavo 11 rungtynių. Ir natūralu, kad penketas priklausys ir nuo kažkokių traumų.

Bet, mano manymu, pagrindinis startinis penketas bus šitas. Vis tiek reikės išeiti su dideliu žmogumi ir nepradėti rungtynių su mažu penketu (small-ball). Jis dažniausiai naudojamas tada, kai kažkas nesiseka. Nes pradėti su mažu penketu, man atrodo, yra šiek tiek per didelis lošimas.“

Tokiam startiniam penketui pritarė ir krepšininkas Martynas Gecevičius.

„Mano toks pats penketas, kaip ir Tomo. Vien žiūrint į tai, kaip viskas vyko pernai. Evansas visas 17 rungtynių pradėjo starto penkete, Hayesas – 28 iš 37, Brazdeikis – 28 iš 35, Ulanovas – visas 37 ir Šmitas nepradėjo tik vienerių rungtynių iš 37, – įžvalgomis dalijosi Gecevičius.

Man atrodė, kad Butkevičius startuodavo dažniau, bet tai vyko tik sezono pabaigoje. Tas mažas penketas, taip – idėja, bet nemanau, kad dominuos. Net nesitikėjau, kad bus tokie dideli skaičiai. Kai tarpais žiūri, tai atrodė, kad tie penketai keičiasi. Bet realiai, jeigu ne Arno 11 startų, tai būtų tas pats penketas vos ne visą laiką. Sutinku su Tomu, kad gali būti daugiau variacijų, nes vis tiek bus Mitrou-Longas. Maneko atėjimas irgi, manau, gali kažką keisti, žiūrint kaip jis įsipaišys.“

Specialistai pripažįsta, kad klaustukų sezono metu starto penkete daugiausiai gali kelti Hayesas. Tačiau praėjusį sezoną kitas „Žalgirio“ vidurio puolėjas Laurynas Birutis starto penkete pradėjo tik vienerias rungtynes.

„Mes nekalbame apie gynybą. Hayesas praktiškai nepriima kamuolio prieš mažiuką žaidėją. Tu su juo keitiesi tik dėl kažkokio gero missmatcho perimetre. O kad jis kažką po krepšiu toliau padarytų – nelabai. Jį reikia leisti žaisti vieną po krepšiu, kitiems likti žaisti perimetre vienas prieš vieną, o Hayesą palikti kovoti dėl atšokusių kamuolių.  

Pasidalinti