Pergalingas prancūzų startas pažymėtas lūžusia Mbappe nosimi

Kylianas Mbappe (Scanpix nuotr.)

Didier Deschampso vadovaujama Prancūzijos rinktinė Europos čempionate startavo nelengva pergale.

Pirmadienio vakarą prancūzai D grupės dvikovoje 1:0 palaužė Austrijos futbolininkus.

Vienintelis rungtynių įvartis krito pirmojo kėlinio pabaigoje, kuomet Kyliano Mbappe aukštą perdavimą iš krašto labai nesėkmingai į savo vartus nukreipė austrų gynėjas Maximilianas Woberis.

Į Madrido „Real“ prieš savaitę persikėlęs Prancūzijos rinktinės lyderis antrajame kėlinyje turėjo puikią progą ir dvigubinti komandos persvarą, tačiau realizuoti vienas prieš vieną situacijos nepavyko.

Nors austrai rungtynėse ilgiau kontroliavo kamuolį, labai rimtų progų nesusikūrė, o jų atakas puikiai stabdė Saudo Arabijoje rungtyniaujantis prancūzų varikliukas N’Golo Kante.

Besibaigiant pagrindiniam laikui Prancūzijos rinktinę aplankė ir prastos naujienos – po standartinės situacijos ir susidūrimo galvomis Mbappe lūžo nosis.

Kol kas neaišku, kiek tai paveiks Mbappe žaidimą Europos čempionate, tačiau tikėtina, jog artėjantį mačą prancūzų lyderiui teks praleisti, o vėliau lauktų žaidimas su kauke.

Deschampo vadovaujamai Prancūzijos rinktinei šis Europos čempionatas yra 9-as iš eilės. Ilgesne serija gali pasigirti tik Vokietija, Europos čempionate žaidusi 14-ą sykių iš eilės. Europos čempionais prancūzai yra tapę du kartus, paskutinį sykį – 2000 m.