Pergalingas Pacevičiaus debiutas: Kozio įkvėpti „Wolves“ triumfavo Venecijoje

Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
BC Wolves nuotr.

Devyniese rungtyniavę Vilniaus „Wolves“ spurtavo ketvirtame kėlinuke ir padovanojo pergalę treneriui Nedui Pacevičiui jo debiutinėse rungtynėse Europos taurėje. „Wolves“ Venecijoje 75:57 palaužė vietos „Umana Reyer“ ekipą.

Pergalę nulėmė nokdaunas, į kurį vilniečiai varžovus pasiuntė ketvirtajame kėlinuke. Lemiamą ketvirtį „Wolves“ laimėjo net 28:7.

Sostinės komandai šiose rungtynėse nepadėjo Vaidas Kariniauskas, o Rasheedas Sulaimonas buvo registruotas rungtynėms, tačiau nuo atsarginių suolelio nepakilo.

„Wolves“ jau prieš šias rungtynes buvo praradę viltis patekti į turnyro įkrintamąsias, o šis pralaimėjimas paskutinius šansus atėmė ir iš Venecijos komandos.

Pacevičiaus debiutinės rungtynės Europos taurėje prasidėjo nerezultatyviai. Nuo rungtynių pradžios keliais taškais visą laiką priekyje buvo šeimininkai. „Wolves“ itin prastai metė iš toli. Tikslą pasiekė tik 1 tritaškis iš 13 – pasižymėjo Arnas Beručka, iki pertraukos pataikęs vienintelį komandos tritaškį, bet prametęs kitus 4 bandymus.

Nepaisant netaiklių metimų, priekinės linijos žaidėjų pastangomis, vilniečiai prisivijo varžovus ir antro ketvirčio pabaigoje juos aplenkė – 32:31. Rezultatyviausiai žaidė Garrisonas Brooksas, kuris surinko 9 taškus (4/5 dvit.) ir 4 atkovotus kamuolius.

Po pertraukos rungtynės toliau klostėsi permainingai. „Wolves“ netaiklius metimus kompensavo kova dėl atšokusių kamuolių. Paskutinius ketvirčio taškus tritaškiu pelnė varžovų įžaidėjas Marco Spissu ir išvedė Venecijos komandą į priekį – 50:47.

Lemiamą ketvirtį tritaškiu pradėjo Vitalijus Kozys, o Tre’Shawnas Thurmanas vėl išvedė Lietuvos komandą į priekį. Įsismarkavęs Kozys pridėjo dvitaškį su pražanga ir užsikūrę Pacevičiaus auklėtiniai atitrūko – 55:50.

Po tritaškį pridėjo Thurmanas ir Eigirdas Žukauskas, į ką šeimininkai atsakė 1 baudos metimu, ir skirtumas tapo dviženklis – 61:51. Pirmą metimą „iš žaidimo“ Italijos krepšininkai pataikė tik sužaidus 6 minutes.

Vilniečiai rengė ilgas atakas, atkovodavo kamuolius puolime ir apie intrigą rungtynėse nebeleido pagalvoti. Likus žaisti 2 minutes Christianas Mekowulu perėmė kamuolį, įkrovė jį iš viršaus ir skirtumą padidino jau iki 19 taškų – 73:54.

„Wolves“ rungtynėse atkovojo net 50 kamuolių, o varžovai – 35. Tai kompensavo prastą tritaškių pataikymą – tikslą pasiekė 5 tolimi metimai iš 24. Pacevičiaus auklėtiniai neleido priešininkams pelnyti nei taško greitajame puolime.

Rezultatyviausiai ir naudingiausiai nugalėtojų gretose žaidė Thurmanas. Amerikietis įmetė 14 taškų, atkovojo 8 kamuolius, išdalino 4 perdavimus, išprovokavo 6 varžovų pražangas ir surinko 25 naudingumo balus.

„Wolves“: Thurmanas 14 (3/7 dvit., 1/4 trit.), Mekowulu 12 (4/8 dvit., 1/4 baud., 4 atk. kam.), Brooksas 11 (5/8 dvit., 6 atk. kam.), Žukauskas 9 (1/4 trit., 7 atk. kam.), Kristupas Žemaitis 9 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Jeffery Tayloras 9 (0/3 trit., 5 atk. kam., 5 kl., -1 naud.), Kozys 6, Arnas Beručka 5.

„Umana Reyer“: Maxas Heideggeris 19 (4/7 trit.), Amadeo Tessitori 13 (8 atk. kam., 5 per.kam.), Davide Casarinas 8, Aamiras Simmsas 7 (5 atk. kam.), Kyle’as Wiltjeras 5 (5 atk. kam.), Spissu 5 (1/6 trit., 6 rez. perd. 4 kl.).