Pergales į Panevėžį sugrąžinęs Čanakas: „Tokia sudėtis yra svajonė kiekvienam treneriui“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 7 min skaitymo trukmė
Nenadas Čanakas (LKL nuotr.)

Spalio pabaigoje į Panevėžį sugrįžo vyr. trenerio poste Robertą Štelmaherį pakeitęs Nenadas Čanakas. Strategas iš Serbijos čia pradėjo jau šeštą savo sezoną.

Treneriui vėl perėmus komandos vairą panevėžiečiai pastaruoju metu fiksavo septynių laimėjimų seriją, kuri nutrūko tik trečiadienį po pratęsimo nusileidus Klužo-Napokos klubui.

Apie sugrįžimą, komandos sudėtį, stiprybes ir laukiančią akistatą su „Žalgiriu“ interviu svetainei kklietkabelis.lt papasakojo „7bet-Lietkabelio“ vyr. treneris Nenadas Čanakas.

– Grįžote į Panevėžį prieš mėnesį. Kaip galėtumėte jį apibūdinti?

– Dabar jaučiuosi taip, lyg net nebūčiau palikęs Panevėžio. Viskas labai gerai, situacija, į kurią grįžau yra gera. Prie to labai prisideda tai, kad žinau visus žaidėjus iš ankstesnių metų: Maldūną, Lipkevičių, Popovičių, Oreliką, Stuknį.

Valinskas anksčiau buvo su manim kelis metus. Ankstesnėmis vasaromis jau kalbėdavome apie Sirvydį, Varną, gerai žinau ir Sabeckį, Bičkauskį. Tad jokių problemų neturiu, džiaugiuosi turėdamas tokį kolektyvą.

– Komandą perėmėte jau sezonui prasidėjus. Kaip vertintumėte šio sezono komplektaciją?

– Esu labai patenkintas sudėtimi. Jei atvirai, su Martynu (Purliu) kalbėjome apie šio sezono sudėtį dar pavasarį, prieš man gaunant pasiūlymą iš Turkijos. Labai džiaugiuosi turėdamas pora serbų ir daug lietuvių, esu čia penkis metus ir dar niekada neturėjau problemų su lietuviais. Manau, kad tokia sudėtis yra svajonė kiekvienam treneriui.

Ši komanda tikrai turi didelį puolimo potencialą, bet mūsų svarbiausias tikslas yra laimėti. Nenoriu, kad būtume ta komanda, apie kurios gerą puolimą žmonės kalbėtų, bet nebūtume laiminti komanda.

Turime būti konkurencinga komanda, stengtis žaisti abejose aikštės pusėse. Viskas dar nėra taip, kaip aš noriu, turime pagerinti gynybą. Mano žaidėjai nėra savanaudžiai, jie yra kovotojai, todėl ir man lengviau bandyti pataisyti žaidimą.

– Kaip ir ankstesniais sezonais, sudėtyje yra jaunų žaidėjų. Kaip sekasi dirbti su jais?

– Man nerūpi, kokio amžiaus žaidėjas yra, jeigu jis atiduoda viską treniruotėse ir stengiasi maksimaliai dirbti gynyboje, jis bus svarbi dalis komandoje. Sirvydis yra labai talentingas, aišku, dar tikrai turi, kur tobulėti.

Jis puikus vyrukas, mandagus, intelektualus. Tikiuosi, kad jis ir toliau gerai dirbs treniruotės ir nesustos tobulėti. Lelevičius, Varnas irgi yra puikūs vaikinai, labai daug dirba, yra tikri profesionalai, džiaugiuosi galėdamas dirbti su jais.

– Komanda šį sezoną jau susidūrė su keliomis traumomis. Kokia situacija šiuo metu?

Neturime pilnos sudėties, bet visos komandos turi problemų. Sezonas ilgas, dėl to labai džiaugiuosi, kad turime nuostabų štabą su fizinio rengimo treneriu Dariumi (Aučyna), kineziterapeutus Matą (Šimonį) ir Ramūną (Širvinską).

Gaila, kad Alenas iškrito visam sezonui. Jį pakeitė Stefanas, labai patyręs žaidėjas, laimėjęs medalių su rinktine, bet jam dar reikia laiko adaptuotis čia. Dovio sugrįžimo data turėtų būti apie gruodžio 15 d., bet konkrečiau įvardinti dar negalime.

Donatas mane maloniai nustebino, jis labai nuostabus žmogus, protingas žaidėjas. Popovičius po traumos grįžo, turėjo žaisti Kluže, bet rungtynių dieną pasijautė prastai.

– Trenerių štabas beveik toks kokį palikote, tik Laimono Eglinsko vietoje dabar Paulius Malašauskas. Kaip sekasi dirbti su juo?

– Paulius yra labai geras Simo (Juraičio) draugas ir jeigu žmogus yra draugas su Simu, reiškia jis negali būti blogas žmogus. Man tai yra svarbiausia. Jis tikras darbininkas, gerai supranta krepšinį, daug išmoko iš Virginijaus Šeškaus.

Kalbant apie Laimoną, jis nėra tik buvęs kolega, jis yra mano draugas ir aš už jį labai džiaugiuosi. Bendraujame daug, ne tik apie krepšinį, linkiu jam kuo didžiausios sėkmės.

– Vietinėse pirmenybėse šiuo metu esate ketvirtoje vietoje. Kaip vertintumėte šio sezono Betsafe-LKL?

– Lietuvos lyga šiais metais dar konkurencingesnė. Kaip įprasta, „Žalgiris“ ir „Rytas“ turi geras komandas, „Wolves“ padėjo žingsnį į priekį. „Neptūnas“ padarė puikų darbą, ypač pasirašydami Ąžuolą Tubelį, „Juventus“ tapo dar rimtesnė komanda su treneriu Kostičiumi, Jonava su Šeškumi vėl yra ta komanda, su kuria turi žaisti visu šimtu procentu.

Šiauliai tikrai dės žingsnį į priekį, „Nevėžis“ irgi žais geriau, labai gerbiu trenerį Petrauską, „Pieno žvaigždės“ turi pavojingų žaidėjų. Europos taurėje šį sezoną bus sunkiau patekti į atkrintamąsias, bet toks yra mūsų tikslas.

Standings provided by Sofascore

– Komanda jums grįžus laimėjo septynias rungtynes paeiliui ir pademonstravo pora didelių sugrįžimu. Kokios pagrindinės to priežastys?

– Kalbant apie sugrįžimus rungtynių metu, viskas yra apie žaidėjus. Jie yra tokie žmonės, jie niekada nepasiduoda, aš tik bandau jiems padėti. Galiu kalbėti, kad padariau tą ar aną, bet viskas yra apie žaidėjus, jie turi tikėti komanda. Mano žaidėjai yra kovotojai ir jie tą įrodo tokiais sugrįžimais ir septynių pergalių serija.

– Sekmadienį stosite į kovą su „Žalgiriu“. Kas svarbiausias galvojant apie tas rungtynes?

– Žaidžiant prieš „Žalgirį“ turime būti fiziški. Turime žaisti tvarkingai puolime, tvarkingai dalintis kamuoliu, neimprovizuoti, nes už bet kokią klaidą jie gali nubausti greitomis atakomis. Turime daug dėmesio skirti ir atkovotiems kamuoliams po savo krepšiu.

Pirmiausia, turime daryti visus pagrindinius dalykus, jeigu norime mesti jiems iššūkį. Iškart po Žalgirio turėsime labai svarbias rungtynes su Budučnost, ten taip pat bandysime būti šimtaprocentine savo versija.

– Jau dabar aišku, kad sekmadienį laukia vienos lankomiausių pastarųjų sezonų rungtynių. Kiek svarbi fanų įtaka?

– Žinoma, kad fanai mums labai padės. Kai atvykau čia pirmą kartą 2018 metų spalį atmosfera Panevėžyje buvo toli gražu ne tokia, kokia yra dabar. Buvau labai laimingas praėjusį pavasarį mieste matydamas tiek daug žmonių, vaikų, vyresnių žmonių su klubo marškinėliais.

Man tai tikras ženklas, jog kažką gero padarėme krepšiniui Panevėžyje. Labai tikiuosi, kad fanai ir toliau mus taip palaikys ir pažadu, kad visa organizacija ir toliau atiduos maksimumą, kad Panevėžys galėtų didžiuotis „Lietkabeliu“.

Pasidalinti