Ketvirtadienį olimpinį bokso turnyrą sudrebino vos 46 sekundes trukusi kova tarp translytės alžyrietės Imane Khalif ir italės Angelos Carini.
Jos nugalėtoja, žinoma, tapo Khalif, kuri pernai vykusiame pasaulio čempionate buvo pašalinta po atliktų hormonų testų.
„Taip stipriai man dar niekas nebuvo trenkęs“, – po pralaimėjimo per 46 sekundes žiniasklaidai teigė Carini, kuri iškart po nesėkmės apsipylė ašaromis.
Šie Carini žodžiai ir Khalif triumfas iššaukė reakciją visame pasaulyje, įskaitant ir Lietuvą.
„Štai jums ir naujo pasaulio grožis. Bičas legaliai, pagal taisykles, atidaužo moteris ringe ir varžiuoja namo iš olimpiados su dideliu pasitenkinimu ir džiaugsmu bei medaliu. Čia ne tai, kad nejuokinga, ir net ne graudu. Tai yra labai žiauru. Ir žiauru tikrų moterų atžvilgiu.
Esu tikras, kad jau greitai pamatysime barzdotus su makiažu ir moteriška apranga dėdes, dalyvaujančius vaikų, paauglių pirmenybėse. Jei jie taip lengvai tampa tetomis, tai nebus problemų tapti ir vaikais ar paaugliais“, – nuomone pasidalijo buvęs krepšininkas Rolandas Jarutis.
„Sunkiai suvokiama Paryžiaus olimpinių žaidynių organizatorių pozicija, kai moterų sporte, ypač koviniame, leidžiame kovoti translyčiams, anksčiau vyrais buvusiems sportininkams“, – pridūrė ir žurnalistas Artūras Anužis.
Savo nuomonę apie Khalif pergalę ir neteisybę prieš Carini išreiškė ir buvusi olimpinė prizininkė plaukikė Nancy Hogshead, pasidalijusi tyrimu, kuriame akcentuojama, jog vyrų smūgiai bokse yra 162 proc. stipresni nei moterų.
Carini pusėn stojo ir Italijos ministrė pirmininkė Giorgia Meloni, užsipuolusi Tarptautinį olimpinį komitetą.
„Bandydami nediskriminuoti, diskriminuojame kitus. Tai, jog Angela pati pasidavė, mane dar labiau liūdina. Mane sujaudino, kai vakar pamačiau jos įrašą, kuriame ji teigė, kad vis tiek kovos. Sporte svarbu atsidavimas, protas ir charakteris, tačiau jame turi egzistuoti ir lygios galimybės.
Mano akimis, šiame mače vienodų sąlygų nebuvo“, – teigė Italijos politikė.