Per kančias į šlovę: Alcarazas triumfavo alinančiame „Roland Garros“ finale

Carlosas Alcarazas. Scanpix nuotr.

Carlosas Alcarazas pirmą kartą karjeroje tapo „Roland Garros“ turnyro nugalėtoju. Trečią vietą pasaulio reitinge užimantis ispanas finale po penkių setų kovos 6:3, 2:6, 5:7, 6:1, 6:2 nugalėjo ketvirtą pagal skirstymą Alexanderį Zverevą.

Tai buvo dešimta abiejų tenisininkų tarpusavio akistata ir penkta Alcarazo pergalė.

Alcarazas trečią kartą karjeroje žaidė „Didžiojo kirčio“ turnyro finale ir iškovojo trečią pergalę. Finalo mačas truko keturias su puse valandos.

Prieš tai jis laimėjo 2022 metų „US Open“ ir praėjusių metų Vimbldono finalus. Carlosas po šios pergalės tapo jauniausiu tenisininku istorijoje laimėjusiu „Didžiojo kirčio“ turnyrus ant visų trijų skirtingų dangų.

Zverevas antrą kartą žaidė „Didžiojo kirčio“ turnyro finale. 2020 metais „US Open“ turnyre jis buvo per du taškus nuo titulo, tačiau jo iškovoti neleido Dominicas Thiemas. Vėliau Vokietijos tenisininkas patyrė sunkią traumą, bet sugebėjo atsitiesti ir vėl žaidė finale.

Alcarazas praėjusiais metais pasiekė šio turnyro pusfinalį ir pralaimėjo Novakui Džokovičiui.

Po šios pergalės ispanas pasauliniame reitinge pakils į antrą vietą, laipteliu žemiau nustumdamas Džokovičių.

21 metų Alcarazas pusfinalyje įveikė Janniką Sinnerį.

Alcarazas „Didžiojo kirčio“ turnyruose yra sužaidęs 62 mačus ir iškovojo 52 pergales. Jis stapo septintuoju ispanu, kuris laimėjo „Roland Garros“ turnyrą. Įskaitant ir jo trenerį Juaną Carlosą Ferrero, kuris šio turnyro nugalėtoju tapo 2003 metais.