PČ pusfinaliai: nepalaužiamųjų akistata ir Maroko vaistas prieš Mbappe

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 5 min skaitymo trukmė
Kylian Mbappe. Scanpix nuotr.

Artėjant pasaulio futbolo čempionato pusfinaliams, atėjo laikas pažvelgti į laukiančias akistatas.

Antradienį nuo 21 val. dėl pirmojo bilieto susirungs Argentina ir Kroatija. Trečiadienį nuo 21 val. antrajame pusfinalyje susitiks Prancūzija ir Marokas.

Kova dėl trečiosios vietos vyks gruodžio 17 d. (21 val.), o didysis finalas – gruodžio 18 d. (21 val.).

Tinklalapyje O, Sportas! – trumpas žvilgsnis į laukiančias pusfinalių akistatas ir didžiausias intrigas.

Argentina – Kroatija

240 minučių ir 2 baudinių serijos. Tai – pats ilgiausias įmanomas kelias atkrintamosiose ir kas kiti, jei ne kroatai, jį sukorė.

Jau prieš rungtynes su Brazilija daugelis kalbėjo, kad kroatams pristigs jėgų. Daugiausiai dėl to, kad pagrindiniam jų žaidėjui Luka Modričiui yra 37-eri, o ir aštuntfinalyje su japonais jis nuvargo ir turėjo būti pakeistas per pratęsimą.

Tačiau su 1 smūgiu į vartų plotą ir neįtikėtina ramybe kroatai atsidūrė pusfinalyje. To atsitiktinumu pavadinti jau nebegalima, nes panašų žaidimą jie rodė ir 2018 m., kai žengė į finalą. Tada kroatai baudinių serijose nugalėjo danus ir rusus, o per pratęsimą eliminavo anglus.

Ko gero, labiau reikia kelti klausimą: ką daryti Argentinai, kad rungtynės nenukeliautų iki baudinių serijos? Akivaizdu, jog talento Lionelio Messi vedama rinktinė turi žymiai daugiau, bet ir patys kartais prisidaro daugiau problemų nei jų galėtų būti.

To geriausias pavyzdys buvo ketvirtfinalis su Nyderlandais, kai 80 minučių argentiniečių gynyba dirbo nepriekaištingai. Per likusį laiką iš persvaros 2:0 neliko nieko, nes komanda tiesiog nesuvaldė Wouto Weghorsto.

Tačiau šias abi komandas vienija milžiniškas atkaklumas. Kroatų stiprybė buvo per didelė brazilams, bet argentiniečiai šiame čempionate jau ne kartą svilo ir vargu, ar palūš. Verta prisiminti, kad Lionelio Scaloni auklėtiniai pralaimėjo patį pirmąjį mačą Saudo Arabijai, o nuo to momento kiekvienos rungtynės jiems buvo lemiamos.

Čempionatas artėja prie finišo tiesiosios ir ekipos turės dar vieną psichologinį išbandymą. Kad su nervais problemų neturi jau įrodė tiek kroatai, tiek argentiniečiai. Tačiau kas išsitrauks papildomų kozirių, tas ir žengs į finalą.

Žvelgiant iš taktinės perspektyvos, vėl akys kryps į aikštės vidurį, kur Modričius, Marcelo Brozovičius ir Mateo Kovačičius sutiks Alexį Mac Allisterį, Enzo Fernandezą ir Rodrigo de Paulį. Patirtis tikrai yra kroatų pusėje, tačiau vėl kyla klausimai dėl fizinio atsistatymo, o argentiniečiams vėl norėsis išvysti puikų Fernandezą.

Prancūzija – Marokas

Prancūzijos ir Anglijos ketvirtfinalis, kuris baigėsi 2:1, vėliau įgavo ir tikrojo čempionato finalo etiketę. Ir ne veltui, nes abiejų komandų pademonstruota kokybė sužadino norą išvysti dar bent 30 minučių tokio žaidimo.

Didier Deschamps’o auklėtiniai eliminavo principinius varžovus ir tapo pirmąja titulą ginančią rinktine nuo 1998 m., pasiekusia pusfinalį. Tai tik dar kartą parodo, kokia brandi ir solidi yra ši komanda. Kai reikėjo laimėti, jie laimėjo, o kartais tai darė ir labai užtikrintai.

Tuo tarpu Marokui būti pusfinalyje yra tikras žygdarbis. Jau ketvirtfinalyje kalbėta, kad Afrikos atstovams tai yra maksimalus rezultatas, bet dabar turime pripažinti, jog jie eliminavo ispanus, portugalus ir tapo pirmąja žemyno komanda, prasibrovusia į medalių dalybas.

Walido Regragui auklėtiniai kelią į sėkmę pasiklojo, žinoma, gynyba. Talento puolime gal nėra daug, tačiau varžovus marokiečiai kontroliuoja beveik idealiai – per 5 mačus praleistas vos 1 įvartis ir tas į savus vartus. Čia nuopelnai keliauja ne tik treneriui, gynybos linijai, bet ir Yassine’ui Bounou, kuris net 11 m baudinių serijoje su ispanais nugesino visus smūgius.

Iš kitos pusės, Marokas šiame čempionate dar nebuvo sutikęs tokį kokybišką futbolą demonstruojančios komandos. Ispanai be 7 įvarčių silpnai Kosta Rikai nieko įdomesnio daugiau ir neparodė, portugalai išstenėjo pergalę prieš Ganą, krito prieš Pietų Korėją, o šveicarų sutriuškinimas 6:1 buvo labiau išimtis iš taisyklės. Prancūzai visose grandyse yra solidūs, o kairiajame krašte vėl gąsdins su Kylianu Mbappe.

Visa laimė, kad prancūzų žvaigždei Marokas turi puikią atsvarą – Mbappe komandos draugą „Paris Saint-Germain“ klube Achrafą Hakimi. Dešiniojo krašto gynėjas žino visus triukus, kuriuos gali rinktis Mbappe ir gali būti dar solidesnis nei anglas Kyle’as Walkeris.

Tačiau 90 minučių vien gintis negali ir Marokas su nerimu lauks žinių apie du žaidėjus – Noussairą Mazraoui ir Hakimą Ziyechą. Pirmasis yra labai solidus ramstis gynyboje, o antrasis – netikėtumo faktorius puolime. Jei tik jie bus, marokiečių šansai tikrai išaugs.

Prancūzija ir Argentina ant popieriaus turėtų žengti į finalą, tačiau šis čempionatas yra absoliučiai nenuspėjamas. Ar kroatai vėl temps į baudinius? Ar Hakimi sugaudys Mbappe? Kaip atsistatys Modričius? Kokį išvysime Messi? Daug klausimų, tačiau į visus juos bus atsakyta nuo antradienio.

Pasidalinti