Messi aplenkė Maradoną, papurtyta Argentina peržengė australų barjerą

Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Lionelis Messi (Reuters-SCANPIX nuotr.)

Rungtynių pabaigoje kiek papurtyta Argentinos rinktinė tęsia žygį pasaulio futbolo čempionate.

Lionelio Scaloni auklėtiniai aštuntfinalyje 2:1 įveikė Australijos rinktinę.

Argentiniečiai į ketvirtfinalį sugrįžta po aštuonerių metų pertraukos. 2014 m. ekipa žygiavo iki pat finalo, kuriame nusileido Vokietijai. Prieš ketverius metus argentiniečių žygis baigėsi aštuntfinalyje.

Ketvirtfinalyje Argentina susitiks su Nyderlandais, kurie 3:1 eliminavo JAV.

Australija vos antrą kartą šalies istorijoje iškopė į PČ atkrintamąsias. Pastarąjį kartą tai buvo pavykę padaryti 2006 m.

Pirmajame kėlinyje nė viena ekipa nesusikūrė didelių progų, tačiau įvartis krito. Bene vienintelį Argentinos šansą 35 min. išnaudojo Lionelis Messi, meistriškai nukreipęs kamuolį į kairįjį vartų kampą.

Tai buvo pirmasis Messi karjeros įvartis pasaulio čempionato atkrintamosiose. Be to, pagal įvarčius didžiuosiuos čempionatuose argentinietis susilygino su Portugalijos dievuku Cristiano Ronaldo (22).

Pasaulio čempionatuose Messi yra įmušęs 9 įvarčius. Pagal šį rodiklį jis aplenkė šalies legendą Diego Maradoną (8) bei vejasi lyderį Gabrielį Batistuta (10).

57 min. Argentinos pranašumą dvigubino Julianas Alvarezas. „Manchester City“ puolėjas pasinaudojo šiurkščia australų vartininko Matthew Ryano klaida, kai pastarasis susidūręs su spaudimu prarado kamuolį.

77 min. australai sugebėjo įplieksti intrigą, kai sėkmė atsisuko į Craigo Goodwino pusę. Kaip ir būdinga australams šiame čempionate, įvartis krito po rikošeto.

Teisėjas pridėjo 7 minutes, o argentiniečiai ėmė švaistyti šimtaprocentines progas. Jų turėjo tiek Lautaro Martinezas, tiek Messi, bet realizacija pavedė. Paskutinę minutę Argentina vos nebuvo nubausta, bet 18-mečio Garango Kuolo šūvį atrėmė Emiliano Martinezas.

Kuolas tapo jauniausiu pasaulio čempionato atkrintamųjų žaidėju nuo 1958 m. Tada savo talentus elitinėje scenoje rodė Brazilijos legenda Pele.

Antrasis kėlinys: Argentina 2:1 Australija

90+7 min.: Kokį šansą iškeliauti į pratęsimą paleido Australija! Garangas Kuolas atsidūrė prieš pat vartus, bet Argentiną gelbėja Emiliano Martinezas. Teisėjas po šio epizodo skelbia mačo pabaigą…
90 min.: Arbitras pridėjo 7 minutes.
89 min.: Lautaro Martinezas švaisto auksines progas. Du kartus vienas prieš vartininką išėjęs argentiniečių puolėjas nesugebėjo jų realizuoti.
81 min.: Dar vienas pavojus prie Argentinos vartų! Azizas Behičius it Lionelis Messi prasibėgo į varžovų baudos aikštelę, bet paskutinę sekundę kamuolį į užribį nukreipė argentiniečių gynėjas.
77 min.: Įvartis į Argentinos vartus! Nurašyti kovinguosius australus dar anksti – po rikošeto įvartį pelno Craigas Goodwinas. Ar gali australai įžiebti dar daugiau intrigos?
65 min.: Messi įrodinėja, kad jo kojos dar tikrai turi parako. Argentinos lyderis sprintavo pro kelis gynėjus nuo pat aikštės vidurio bei buvo sustabdytas tik vartininko aikštelės prieigose. Bravo.
57 min.: Antrasis Argentinos įvartis! Didžiulę klaidą padaro australų vartininkas Matthew Ryanas. Argentiniečiai agresyviai spaudė varžovų gynybos liniją, o kamuolį priėmęs Ryanas sugalvojo ne siųsti kamuolį tolyn, o parideno kamuolį į priekį, kurį greitai perėmė Julianas Alvarezas ir nukreipė į vartus.

53 min.: Vos neprisižaidė Argentinos gynėjas Nicolasas Otamendi. Jis atidavė itin netikslų perdavimą vartininkui Emiliano Martinezui, kuris suskubo gesinti iš niekur atsiradusį gaisrą.

Pirmasis kėlinys: Argentina 1:0 Australija

45+2 min.: Kėlinio pabaiga.
35 min. Įvartis! Lionelis Messi muša savo trečiąjį įvartį pasaulio čempionate. Nieko ypatingo argentiniečiai iki šiol nesusikūrė, bet Messi daug ir nereikia. Sekundei gynyboje primigę australai buvo nubausti precizišku smūgiu į kairįjį vartų kampą.

22 min.: Sužaista beveik pusė pirmojo kėlinio, bet išvydome vos vieną smūgį, kurį atliko argentiniečiai. Pastarųjų kokybinis pranašumas – daugiau nei akivaizdus. Argentina kamuolį kontroliuoja net 79 proc. laiko.
15 min.: Pirmoji geltona kortelė parodoma Australijos žaidėjui Jacksonui Irvine’ui.
6 min.: Papu Gomezas prašo 11 m baudinio. Kamuolys baudos aikštelėje atsimušė Australijos žaidėjui į ranką, tačiau arbitras išklausė VAR konsultacijų ir laisvo spyrio argentiniečiai negavo.
1 min.: Rungtynės prasideda!