Pažadas neištesėtas: Spanoulis dramatiškai užbaigė „Ryto“ sezoną Europoje

Giedrius Žibėnas (BNS Foto nuotr.)

Vilniaus „Rytas“ išlipo iš 19 taškų deficito, tačiau sėkmingiau rungtynių pabaigą sužaidę Atėnų „Persiteri“ triumfavo 83:80 ir užbaigė vilniečių sezoną FIBA Čempionų lygoje.

Pirmoje dvikovoje vilniečiai „Avia Solutions Group“ arenoje nesugebėjo rimčiau pasipriešinti Atėnų krepšininkams – 92:110.

„Rytas“ sunkiai pradėjo rungtynes ir pusę kėlinuko nesugebėjo pelnyti taškų. Taškų badą nutraukė po keitimo ant parketo pasirodęs Marcusas Fosteris, kuris realizavo 1 baudos metimą ir sušvelnino savo komandos atsilikimą iki 1:8.

Atėnų komanda nestabdė ir po Nemanja Dangubičiaus dėjimo iš viršaus atitrūko 12:1, o Giedrius Žibėnas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės.

Vilniečiai stabilizavo padėtį ir nerezultatyvus ketvirtis baigėsi taikliu Fosterio tritaškiu bei iki 6 taškų sumažėjusiu Graikijos komandos pranašumu – 17:11.

Antras ketvirtis prasidėjo pagal panašų scenarijų ir sužaidus 3 minutes skirtumas vėl tapo dviženklis – 29:18.

„Rytas“ toliau nerado lyderių puolime, o „Peristeri“ vertė taškus iš po krepšio. Įpusėjus ketvirčiui skirtumas pasiekė jau 14 taškų – 39:25. Vilniečiai buvo priartėję iki vienženklio skirtumo, tačiau kėlinuko pabaigą sėkmingiau sužaidė Vasilio Spanoulio auklėtiniai ir komandos ilsėtis išėjo šeimininkams pirmaujant 13 taškų – 43:30.

Situacija nesikeitė ir po pertraukos. Kėlinuką sėkmingiau pradėjo „Peristeri“ ir skirtumas grėsmingai išaugo iki 19 taškų – 49:30.

Vilniečiai nepasidavė ir po RC Cole’o tritaškio priartėjo iki 8 taškų – 57:49. Į tai Graikijos komanda atsakė dviem tolimais metimais ir vėl nurūko – 63:49. Ketvirtį užbaigė netaiklus Fosterio metimas ir šeimininkų persvara išliko 14 taškų – 67:53.

Lemiamą ketvirtį sėkmingiau pradėjo prie sienos priremti „Ryto“ krepšininkai ir skirtumas sužaidus vos dvi minutes greitai ištirpo iki 7 taškų – 69:62. Fosteris smeigė tritaškį ir 14:4 ketvirtį pradėję vilniečiai priartėjo iki 4 taškų – 71:67.

„Ryto“ vyrai nesustojo ir likus žaisti 3 minutes, po Martyno Echodo dvitaškio, pirmą kartą rungtynėse išsiveržė į priekį – 76:75. Joe Raglandas prasiveržimu grąžino pranašumą graikams – 77:76.

Cole’o metimas buvo netaiklus, o Dangubičius likus minutei smeigė tritaškį – 80:76. Justinas Gorhamas metė pro šalį, o penktą Fosterio pražangą išprovokavęs Jermaine’as Love sumetė baudas – 82:76. Vilniečiai bandė gelbėtis pražangomis, tačiau patys nebesugebėjo pelnyti taškų, o Cole’o tritaškis su sirena jau nieko nebelėmė.

Šeimininkai laimėjo kovą dėl kamuolių 41:32 bei taikliau metė ir dvitaškius, ir tritaškius, ir baudas.

„Rytas“: Fosteris 20 (2/7 dvit., 3/4 trit.), Echodas 14 (9 atk. kam.), Cole’as 13 (9 rez. perd.), Javinas DeLaurier 10, Keithas Hornsby 7 (2/6 trit.).

„Peristeri“: Joe Raglandas 17 (10 rez. perd.), Elijah Mitrou-Longas 14 (3/3 dvit., 2/2 trit.), Love’as 11, Trevoras Thompsonas 11 (11 atk. kam.), Kenny Williamsas 11 (6 atk. kam.), Leonidas Kaselakis 10 (6 atk. kam.).