Pavykęs naujokų debiutas: visą mačą kontroliavęs „Žalgiris“ laimėjo Bolonijoje

Isaiah Tayloras (zalgiris.lt nuotr.)

Antrąją Eurolygos sezono dalį Rolando Šmito vedamas Kauno „Žalgiris“ pradėjo svarbia pergale išvykoje.

Antradienį Kazio Maksvyčio auklėtiniai 87:77 nugalėjo Bolonijos „Virtus“ ekipą.

Rungtynes įspūdingai pradėjęs „Žalgiris“ per devynias minutes varžovams leido pelnyti vos 6 taškus, savo ruožtu patys pelnė 20 ir susikrovė rekordinį 14 taškų pranašumą. Maksvyčio auklėtiniams padėjo ir tai, jog pirmajame kėlinyje varžovai iš 15 metimų pataikė tik 5.

Visgi antrajame kėlinyje kauniečių pranašumas pamažu tirpo. Prie to prisidėjo ir 9 „Žalgirio“ komandinės pražangos, o nuo baudų linijos „Virtus“ pataikė 8 iš 10 metimų.

Trečiajame kėlinyje savo šou pratęsės Milošas Teodosičius pelnė 8 taškus, „Virtus“ iš viso pataikė 4 tritaškius ir ketvirčio pabaigoje pirmą kartą išsiveržė į priekį – 59:58.

Rezultatui esant 60:60, ketvirtąjį kėlinį 5 taškais iš eilės pradėjo „Žalgirio“ naujokas Isaiah Tayloras ir nors varžovai po Teodosičiaus grįžimo priartėti prie svečių, gynėjo sukurtą pranašumą sėkmingai gynę Maksvyčio auklėtiniai iškovojo pergalę.

Tayloras rungtynes baigė su 10 taškų. Rezultatyviausiai žaidė Rolandas Šmitas, pelnęs 17 taškų, atkovojęs 8 kamuolius, atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 26 naudingumo balus.

Kitas žalgiriečių naujokas Achille Polonara pasižymėjo kuklesne statistika (2 tšk., 3 atk. kam.), tačiau buvo svarbi figūra gynyboje.

Iš viso net trys „Žalgirio“ žaidėjai (Arnas Butkevičius, Šmitas ir Ignas Brazdeikis) pasiekė 20 naudingumo balų ribą.

„Virtus“ gretose rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs Teodosičius pasižymėjo dvigubu dubliu – 21 taškas, 12 rezultatyvių perdavimų ir 28 naudingumo balai.

„Žalgiris“ su 10 pergalių ir 8 pralaimėjimais pakilo į 7 Eurolygos vietą. Savo ruožtu pirmą kartą nuo lapkričio mėnesio namuose kritęs „Virtus“ lieka 12-i.