Patarimą Jankauskui turintis Liubinskas įvardijo skirtumą nuo Ivanausko

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Legendinis Lietuvos futbolo treneris Algimantas Liubinskas (Eriko Ovčarenko/BNS nuotr.)

Legendinis Lietuvos futbolo treneris Algimantas Liubinskas turėjo aiškią žinutę antrąkart rinktinės vairininku tapusiam Edgarui Jankauskui.

Kovo 24 dieną Lietuvos rinktinė pradės Europos čempionato atranką rungtynėmis svečiuose su Serbija. Be to, kovo 27 d. laukia ir draugiškos rungtynės Atėnuose su Graikija.

Praėjusią savaitę LFF prezidento rinkimuose apsilankęs Liubinskas pateikė savo nuomonę apie prie rinktinės vairo sugrįžtantį Jankauską.

„Nereikia galvoti, kad maksimaliai greitai ateis rezultatai ir kad maksimaliai greitai pasieksi kažkokį tikslą, – tinklapiui O, Sportas! sakė Liubinskas. – Jis dabar atsidūrė panašioje situacijoje, kai kuri naują komandą. Ją lipdai po kruopelytę, tad reikia ramiai pilti tą smėlio pilį, nes vienu mostu ją gali sugriauti.

Edgaras puikiai moka bendrauti su žaidėjais, su žmonėmis, moka bendrauti su žiniasklaida, kas irgi labai svarbu ir ko Valdas Ivanauskas nemokėjo ir labai prieš save nuteikė. Aš manau, kad nebus jam lengva, nes Lietuvoje žaidžia mažai futbolininkų, tokia blogybė yra. Tačiau manau, kad susitvarkys. Tuo labiau eidamas pirmą kartą jis absoliučiai neturėjo pasiruošimo, o dabar apsilaužė, truputėlį žino ir aš manau, kad susitvarkys. Reikalai turėtų po truputėlį gerėti.“

Valdas Ivanauskas (Žygimanto Gedvilos/BNS nuotr.)
Valdas Ivanauskas (Žygimanto Gedvilos/BNS nuotr.)

Jankauskas tapo trečiuoju treneriu Lietuvos rinktinės istorijoje, sugrįžusiu į vyriausiojo trenerio postą. Tai padaryti yra pavykę Benjaminui Zelkevičiui (1990-91, 1995-97 ir 2000-03 m.) bei tam pačiam Liubinskui (1992-94 ir 2003-08 m.).

Liubinskas vardijo, kokios Jankausko savybės pravers rinktinės kasdienybėje.

„Jis tikrai moka bendrauti. Jis pats buvo gero lygio žaidėjas, tai supranta ir žaidėjus, moka su jais bendrauti. Manau, kad rūbinėje bus tvarka, visi žaidėjai seks jo pavyzdžiu, vis tiek jis yra kažkoks autoritetas žaidėjams, kadangi nė vienas dar tokio nepasiekė rezultato“, – kalbėjo Liubinskas.

Šią savaitę Jankauskas pristatė ir pirmąjį savo rinktinės sąrašą, kuriame daugiau nei pusę žaidėjų sudaro „Optibet A lygos“ futbolininkai.

Liubinskas ragino trenerį nesižvalgyti į rezultatus bei davė patarimą dėl žaidėjų selekcijos.

„Pirmiausia, nereikia galvoti, kad meistriškumas ateina per vieną dieną. Net gi mūsų geriausi žaidėjai subrendo žymiai vėliau, kadangi mūsų tokia tautos prigimtis, galbūt, jog jaunų žaidėjų neturime.

Edgarui pasakyti norėčiau, kad rinktinėje turėtų žaisti ne ateityje geriausi, o šiai dienai geriausi žaidėjai. Tegul tie ateities geriausi žaidžia jaunimo rinktinėse, bręsta, galima kviestis į stovyklas, bet vis tiek reikia orientuotis į šios dienos geriausius. Požiūris į trenerį vis tiek priklausys nuo rezultatų. Jeigu pradėsi pralaiminėti, tai nesvarbu, kad tu Jankauskas. Reikia kviesti pačius geriausius ir siekti, nors dalinio, rezultato“, – sakė Liubinskas.

Taip pat skaitykite:

Pasidalinti