Paskutinis Krooso ir Reuso šokis: ar Dortmundas finale gali nustebinti „Real“?

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Real - Borussia (Champions League nuotr.)

Šeštadienį „Wembley“ stadione įvyks laukiamiausias kiekvieno futbolo sezono šokis – Čempionų lygos finalas tarp karališkojo Madrido „Real“ bei stebinusios Dortmundo „Borussia“ ekipos.

Jame Carlo Ancelotti auklėtiniai sieks dar labiau papildyti savo analogų neturinčią trofėjų kolekciją. Čempionų lygą „Real“ iš viso yra laimėjusi 14 kartų, t. y. bent 7 daugiau už bet kurį kitą futbolo klubą.

Jo kelyje – kur kas kuklesne istorija Čempionų lygoje pasigirti galintys vokiečiai, kuriems tai bus tik trečias finalas. Jame Edino Terzičiaus auklėtiniai sieks antrojo savo titulo. Prieš tai vienintelį kartą stipriausio pasaulio turnyro čempione „Borussia“ tapo dar 1996-1997 m. sezone.

Kitąsyk, 2012-2013 m. sezone, finale Dortmundo ekipa krito prieš savo amžinąją varžovę Miuncheno „Bayern“.

Iki vokiško finalo nedaug trūko ir šiemet – į jį „Real“ prasibrovė tik po itin vėlyvo puolėjo Joselu dublio. Tai buvo ketvirtas kartas šio sezono Čempionų lygoje, kai Ancelotti komanda triumfavo naikindama deficitą. Tą daugiau kartų (5) yra pavykę padaryti tik pačiam „Real“ (2016-2017 m.) bei „Barcelona“ (1999-2000 m.) klubams.

Tuo metu „Borussia“ komandos Čempionų lygos finale nesitikėjo beveik niekas. Mažai kas būtų nustebęs, jeigu Terzičiaus komanda nebūtų įveikusi net grupių etapo, kuriame teko grumtis su „Paris Saint-Germain“, „Milan“ bei „Newcastle“ ekipomis.

Su PSG vokiečiai susitiko ir pusfinalyje. Nors Kyliano Mbappe kariauna per du mačus net šešis kartus kirto kamuolį į „Borussia“ vartų konstrukciją, abu susitikimus identišku rezultatu 1:0 laimėjo Terzičiaus komanda.

Apskritai varžovai šį sezoną „Borussia“ skersinius ar virpstus drebino 12 kartų. Tai yra Čempionų lygos rekordas per pastaruosius 20 metų (nuo 2003-2004 m. sezono).

„Borussia“ gynėjų linijos su patyrusiu ir nė vienos minutės šį sezoną nepraleidusiu Matsu Hummelsu priešakyje laukia nelengva užduotis – brazilų Rodrygo bei Viniciuso Junioro stabdymas.

Pastarasis „Real“ puolėjas šį sezoną Čempionų lygoje yra pelnęs 5 įvarčius ir atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus. Per visą turnyro istoriją registruoti 5 tikslius smūgius ir 5 rezultatyvius perdavimus yra pavykę tik vienam futbolininkui – Luisui Figo 1999-2000 m. sezone su „Barcelona“ ir 2000-2001 m. su „Real“.

Apskritai „Real“ ir „Borussia“ tarpusavyje susitiks jau 15 kartą. Kol kas Terzičiaus komandai prieš karališkąjį klubą yra pavykę laimėti tik tris mačus.

Jeigu 6 kartus vokiečius guldęs „Real“ išvengs pralaimėjimo ir šįkart, Ancelotti komanda pirmą kartą istorijoje Čempionų lygos nugalėtoja taps nepralaimėjusi nė vieno mačo.

Šis susitikimas taps ir atsisveikinimų simboliu abiems komandoms. „Real“ lyderis po artėjančio Europos čempionato baigs profesionalaus futbolininko karjerą, tuo metu su „Borussia“ marškinėliais paskutinį mačą sužais klubo simbolis Marco Reusas.

Pasidalinti