Bronzinės serijos starte – puikus Sirvydis ir iš „vilkų“ nasrų išplėšta pergalė

Wolves - Lietkabelis (Wolves nuotr.)

LKL serija dėl trečiosios vietos prasidėjo Panevėžio „Lietkabelio“ komandos pergale.

Antradienio vakarą Nenado Čanako auklėtiniai pirmosiose bronzinės serijos rungtynėse po paskutinių sekundžių dramos 86:84 palaužė Vilniaus „Wolves“.

Serijoje iki trijų pergalių panevėžiečiai išsiveržė 1-0, o antrasis mačas bus žaidžiamas ketvirtadienį Panevėžyje, „Kalnapilio“ arenoje.

Ši serija komandoms svarbi ne tik dėl medalių, bet ir tikintis artėjantį sezoną žaisti Europos taurėje, jeigu Eurolyga joje nuspręstų palikti vieną komandą.

Šį sezoną Europos taurėje žaidė ir „Lietkabelis“, ir „Wolves“.

Per pirmas penkias rungtynių minutes abi komandos sumetė po tris tritaškius, o „Lietkabelis“ pirmavo 17:13. Visgi tuomet „Wolves“ spurtavo 8:0 ir nuo to laiko daugiau neatsilikinėjo iki pat paskutinių sekundžių.

Nors „Lietkabeliui“ sekėsi išlaikyti kovinį atstumą, pernelyg kieta gynyba nepasižymėjusioje rungtynėse nė vienai komandai nepavyko surengti reikšmingo spurto, kuris leistų arba reikšmingai atitrūkti, arba panaikinti „Wolves“ turėtą pranašumą.

Nenado Čanako auklėtiniai galiausiai susigriebė ketvirtajame kėlinyje, kuomet atsilikinėdami 68:79 spurtavo 9:0 ir priartėjo per 2 taškus. „Wolves“ netrukus pabėgo 84:77, tačiau per beveik 3 likusias minutes nesugebėjo suregzti vaisingos atakos.

„Lietkabeliui“ išlyginus rezultatą (84:84) ir likus 16 sekundžių, „Wolves“ po minutės pertraukėle nesugebėjo sėkmingai išsimesti kamuolio iš užribio, Tre’Shawnas Thurmanas prasižengė prieš Dovį Bičkauskį, o šis sumetė lemiamas baudas.

Pacevičiaus komandai dar liko keliolika sekundžių paskutinei atakai, bet geležinės gynybos supančiotas Rasheedas Sulaimonas paleido labai netikslų tritaškį.

Nugalėtojų komandoje žibėjo Sirvydis: 24 taškai, 4 atkovoti ir tiek pat per perimtų kamuolių bei 31 naudingumo balas. Bičkauskio sąskaitoje – 20 taškų.

„Wolves“ į priekį vedė Thurmanas, kuris pelnė 21 tašką, atkovojo 9 kamuolius ir surinko 27 naudingumo balus.