Paskutinę sekundę į pusfinalį prasmukęs Čanakas: „Tai – didžiausia mano pergalė su „Lietkabeliu“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Nenadas Čanakas (LKL nuotr.)

Nenado Čanako vadovaujamas Panevėžio „Lietkabelis“ septintą kartą paeiliui žengė į „Betsafe-LKL“ pusfinalį. Ir tai padarė kone dramatiškiausiu įmanomu būdu.

Penktadienį panevėžiečiai Utenos „Juventus“ krepšininkus jų namų arenoje po pratęsimo nugalėjo 100:99 ir seriją iki dviejų pergalių laimėjo 2-1.

Uždaryti mačą „Lietkabelis“ galėjo kur kas paprasčiau, kai likus mažiau nei 50 sek. iki dvikovos pabaigos pirmavo 9 taškais. Visgi „Juventus“ sukūrė stebuklingą sugrįžimą ir išplėšė pratęsimą.

Jo pabaigoje po Scoochie Smitho sudėtingo dvitaškio Oliverio Kostičiaus komanda pirmavo 99:98, tačiau pergalę „Lietkabeliui“ paskutinėje atakoje išplėšė Deivido Sirvydžio metimą pataisęs Gabrielius Maldūnas.

„Labai sunku dabar pasakyti kažką protingo. Esu labai laimingas, kad vėl pasiekėme LKL pusfinalį. Šie metai buvo labai sunkūs. Sudėtinga dabar kalbėti apie rungtynes, bet galiu drąsiai sakyti, kad tai yra didžiausia mano pergalė dirbant „Lietkabelyje“.

Esame nugalėję „Žalgirį“, turėję gerų momentų Europos taurėje, tačiau žinant, su kokiu spaudimu susidūrėme ir kokioje situacijoje buvome pastaruosius du mėnesius, asmeniškai, tai yra didžiausia pergalė.“

– Po rungtynių tryškote emocijomis. Kaip retai galima pamatyti tokį Nenadą Čanaką?

– Labai retai. Galbūt pirmą kartą. Buvau labai laimingas, kai laimėjau Serbijos taurę prieš „Partizan“, šiandien – taip pat. Toks emocingas būnu labai retai. Paskutinę minutę padarėme viską blogai. Iš pradžių leidome pelnyti du taškus su pražanga, nepataikėme abiejų baudų, po to jie įmetė tris taškus su pražanga. Tada vėl nepataikėme vienos baudos ir leidome jiems išsimesti patogų tritaškį. Negalėjau tuo patikėti. Po tokių momentų laimėti pratęsime… Esu labai laimingas.

– Visi žaidėjai šiandien pasitempė. Ar sutiktumėte, kad šioje komandoje yra daug individualiai stiprių žaidėjų?

– Šį sezoną turėjome daug problemų su traumomis. Sirvydis pirmame kėlinyje susirinko tris pražangas, Varnas pabaigoje šlubavo. Taip, žaidėjai parodė charakterį. Jie žino, kad jais visiškai pasitikiu. Dabar turime kiek įmanoma geriau pasiruošti „Žalgiriui“.

– Antrose ir trečiose rungtynėse buvo panašus scenarijus. Tąkart vos neprisižaidė „Juventus“, šiandien – jūs. Kodėl taip atsitiko?

– Dabar yra gegužės vidurys, per daug rungtynių, žaidėjai yra pavargę ir psichologiškai, ir fiziškai. Pritariu, kad „Juventus“ buvo pranešesni Panevėžyje, bet šiandien mūsų persvara buvo dar didesnė. Trečio kėlinio viduryje turėjome +14, o tai yra labai daug. Kaip ir 7 ar 9 taškai pačioje rungtynių pabaigoje. Sutinku, kad turėjome anksčiau uždaryti rungtynes.

Pratęsime mums jėgų suteikė fanai. Jei kas ir nusipelnė pusfinalio, tai, be abejo, yra jie.

– Dovis Bičkauskis sužaidė geriausias rungtynes per pastaruosius du mėnesius. Kaip stipriai jo trūko šiai komandai?

– Jis yra mūsų pagrindinis įžaidėjas. Krepšinį žaisti labai sunku, kai jo neturi. Taip, šį sezoną jis turėjo daug problemų: operacija, liga, nugaros problemos. Bet Dovis yra vyrukas su charakteriu. Jam sezonas buvo sunkus, kaip ir visai komandai. Buvome visiškoje duobėje ir stengėmės viską taisyti treniruotėse. Su žaidėjais nebuvo didelių bėdų, tiesiog žaidėme blogai. Turiu pasakyti, kad sulaukiau labai daug pagalbos iš savo trenerių štabo. Manau, jog visi esame labai laimingi ir nusipelnėme būti pusfinalyje.

– Pusfinalyje laukia „Žalgiris“. Ko „Lietkabeliui“ reikės, kad šiame susitikime galėtumėte mesti iššūkį?

– Pagalvosime apie tai rytoj. „Žalgiris“ neabejotinai yra geriausia komanda Lietuvoje, bet mes dabar žaisime be spaudimo. Tikiuosi, kad parodysime savo geriausią veidą. Atiduosime visą save ir pažiūrėsime, ar to užteks.

– Kaip manote, kas paskutinis žengs į pusfinalį – „Neptūnas“ ar „Wolves“?

– Niekada nekalbu apie kitas komandas. Žiūrėsiu rungtynes. Abi komandos yra labai geros ir gerai treniruojamos. Žiūrėsiu tą mačą be jokio streso.

Naudodamasis proga noriu pasveikinti „Juventus“ su puikiu sezonu. Sveikinu ir trenerį Kostičių. Manau, kad jis ir visa „Juventus“ vadovybė turėtų didžiuotis tuo, kaip atrodė šiemet.

Pasidalinti