Paskutinė PČ diena: kas pateko į antrą etapą, o kas – eliminuotas?

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
PČ: Lietuva - Juodkalnija (FIBA nuotr.)

Trečiadienį pasaulio čempionate finišuos pirmasis turnyro etapas, tačiau dar jam nesibaigus jau yra aiškios saujelė komandų, patekusios tarp 16 stipriausiųjų, kaip ir 10 eliminuotų ekipų.

Kas pateko?

Australija

PČ: Vokietija - Australija (FIBA nuotr.)
PČ: Vokietija – Australija (FIBA nuotr.)

Australai reabilitavosi po nesėkmės prieš Vokietiją ir antradienį 109:89 užtikrintai patiesė Japoniją. Ši pergalė komandai grupių etapą leido baigti rezultatu 2-1. Australai vis dar turi šansų pakartoti ar net pagerinti praeito pasaulio čempionato rezultatą, kuomet finišavo ketvirtoje vietoje.

Dominikos Respublika

Dominikiečiai grupių etapą baigė tobulai – 3-0 – ir į kitą etapą išsineša visus įmanomus 3 taškus. Antradienį komanda 75:67 nugalėjo Angolą, nors komanda nemažai laiko turėjo verstis be pražangų prisirinkusio lyderio Karlo-Anthony Townso.

Į antrą pasaulio čempionato etapą Dominikos Respublika pateko antrą kartą iš eilės.

Karlas-Anthony Townsas (FIBA nuotr.)
Karlas-Anthony Townsas (FIBA nuotr.)

Italija

Italai atsigavo po nesėkmės prieš Dominikos Respubliką ir paskutiniame grupės etape 90:83 nugalėjo Filipinus. Tai Gianmarco Prozzeco auklėtiniams leido užimti antrą vietą A grupėje. Iš 12 rungtynių, įskaitant kontrolines, italai šią vasarą laimėjo 11.

Italijos krepšinio rinktinė (FIBA nuotr.)
Italijos krepšinio rinktinė (FIBA nuotr.)

Ispanija

Nugalėtojų titulą ginantys ispanai pasaulio čempionate dar niekad nėra užėmę žemesnės nei 10 vietos. Antrame etape Sergio Scariolo auklėtiniai galės pratęsti patekimų į ketvirtfinalį seriją iki 7.

Juanas Nunezas (FIBA nuotr.)
Juanas Nunezas (FIBA nuotr.)

JAV

Amerikiečiai pirmadienį 109:81 nugalėjo pagrindinius C grupės konkurentus graikus bei užsitikrino kelialapį į antrą etapą. Prieš graikus 4 amerikiečiai surinko dviženklį taškų skaičių, dar 5 turėjo bent 8 taškus.

PČ: JAV - Graikija (FIBA nuotr.)
PČ: JAV – Graikija (FIBA nuotr.)

Kanada

Kanada pirmosiose grupės rungtynėse sutraiškė Prancūziją, o antrosiose 128:73 pervažiavo Libaną. Pastarosiose rungtynėse kanadiečiai pagerino ir pasaulio čempionato rezultatyvių perdavimų rekordą, kuomet jų pridalino 44.

Tarp 16 geriausių PČ komandų kanadiečiai pateko pirmą sykį nuo 2002 metų.

PČ: Kanada - Libanas (FIBA nuotr.)
PČ: Kanada – Libanas (FIBA nuotr.)

Vokietija

Vokiečiai dar prieš antradienio rungtynes buvo užsitikrinę kelialapį į kitą etapą, tačiau jose 101:75 nušlavė suomius ir grupių etapą užbaigė su visais 3 įmanomais taškais.

Praeitame pasaulio čempionate vokiečiams įveikti pirmo etapo nepavyko.

Latvija

Pasaulio čempionate debiutuojanti Latvijos rinktinė pirmosiose rungtynėse 109:70 sutriuškino Libaną, o antrosiose pateikė didžiausią staigmeną šiame pasaulio čempionate, kuomet 88:86 nugalėjo Prancūziją. Trečiosiose Lietuvos kaimynai neprilygo kanadiečiams, tačiau pergalė prieš prancūzus jiems garantavo vietą kitame etape dar iki paskutinių H grupės rungtynių.

PČ: Lietuva - Juodkalnija (FIBA nuotr.)
PČ: Lietuva – Juodkalnija (FIBA nuotr.)

Lietuva

Kazio Maksvyčio vadovaujama rinktinė antradienį 91:71 sutriuškino Juodkalnijos krepšininkus ir į antrą etapą žengė susirinkusi visus 3 taškus. Nors antrajame etape teks susigrumti su grėsmingais varžovais, mūsiškiai vis tiek tikėsis penktą kartą patekti į ketvirtfinalį. 2010 metais Lietuvos rinktinė PČ užėmė 3 vietą, o 2014 finišavo ketvirta.

Juodkalnija

Į kitą etapą iš D grupės su lietuviai žengė ir Juodkalnija. Patekimas tarp 16 stipriausių PČ komandų yra geriausias šalies istorijoje. Debiutiniais 2019 metais jie užėmė 25-ą vietą.

Kas eliminuotas?

Prieš finalinę PČ dieną iš kovos dėl titulo buvo eliminuotos šios rinktinės: Angola, Prancūzija, Suomija, Japonija, Libanas, Egiptas, Iranas, Meksika ir Filipinai, Jordanija.

PČ: Latvija - Prancūzija (FIBA nuotr.)
PČ: Latvija – Prancūzija (FIBA nuotr.)

Šių komandų dar laukia svarbios rungtynės dėl žemesnių vietų, nes rezultatai jose bus svarbūs dėl 2024 metų olimpinių žaidynių ir atrankos turnyrų į jas.

Pasidalinti