Paskelbta rinktinės sudėtis PČ langui: debiutuos „Lietkabelio“ ir „Neptūno“ atstovai

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Gabrielius Maldūnas (LKL nuotr.)

Lietuvos vyrų rinktinės vyr. treneris Kęstutis Kemzūra pristatė krepšininkų keturioliktuką 2023 m. FIBA Pasaulio taurės atrankos mačams su Vengrija ir Prancūzija.

Šiame atrankos lange neišvysime Arnoldo Kulbokos, kuris žaidžia puikų sezoną Patrų „Promitheas“ gretose.

Šansą debiutuoti turės du žaidėjai – Panevėžio „Lietkabelio“ aukštaūgis Gabrielius Maldūnas ir Klaipėdos „Neptūno“ puolėjas Matas Jogėla. Mantas Rubštavičius taip pat nėra debiutavęs, bet jau buvo pasirinktas praėjusio lango mačui su Prancūzija.

„Marekas Blaževičius turėjo savo priežasčių, – apie aukštaūgių grandį kalbėjo Kemzūra. – Suprantame jį, prašė jo netraukti į šį langą. Martynas Echodas žaidžia ir gerai žaidžia, norėjome matyti jį, bet jis paprašė pauzės, turi kažkokių chroniškų dalykų ir tai bus vienintelis laiko tarpas, kada jis gali pasigydyti. Jų vietoje pakvietėme Martiną Gebeną ir Evaldą Kairį.

Regimantui Miniotui ne pats geriausias periodas, turėjo operaciją ir kitų dalykų. Jis yra pasiruošęs padėti, bet duosime šansą Gabrieliui Maldūnui,o Regimantui duosime laiko išnaudoti tą savaitę.

Eimantas Bendžius, Mindaugas Kuzminskas, Eigirdas Žukauskas, Gytis Masiulis, Gytis Radzevičius yra buvę, žinomi ir bus šiame lange.“

„Mintys ir nusiteikimas šiame atrankos lange nesikeičia, – mintimis dalijosi Kemzūra. – Esame užsitikrinę vietą Pasaulio taurėje ir tai yra labai gerai – mūsų neslegia atsakomybė arba įtampa. Visgi, vienareikšmiškai, mes norime žaisti bei nugalėti, suprantame, ką atstovaujame ir kaip aukštai kartelė yra iškelta. Dėl šio atrankos lango dar trumpesnio pasiruošimo laikotarpio mes priėjome išvados, jog norime surinkti, kiek galima, tuos pačius žmones, kad būtų tęstinumas.“

Lietuvos rinktinė vasario 23 d. Klaipėdos „Švyturio” arenoje susikaus su Vengrija. Pirmąjį komandų tarpusavio susitikimą rugpjūčio 24 dieną Sombathėjuje laimėjo Lietuva rezultatu 78:88.

Vasario 26 d. išvykoje lauks paskutinės atrankos varžybų rungtynės. Trelaze miestelyje Lietuvą priims Europos vicečempionė Prancūzijos rinktinė. Pirmoji varžovų dvikova atrankos ciklo varžybose vyko praėjusių metų lapkričio 11 d. Tąsyk Penevėžyje lietuviai pralaimėjo 65:90.

Rinktinės keturioliktukas:

ŽaidėjasKlubas
Arnas VeličkaChemnico „Niners“ (Vokietija)
Eigirdas ŽukauskasAlytaus „Wolves“
Eimantas BendžiusSasario „Dinamo“ (Italija)
Evaldas KairysVilniaus „Rytas“
Gabrielius MaldūnasPanevėžio „7bet-Lietkabelis“
Gytis MasiulisVilniaus „Rytas“
Gytis RadzevičiusVilniaus „Rytas“
Kristupas ŽemaitisAlytaus „Wolves“
Mantas RubštavičiusPanevėžio „7bet-Lietkabelis“
Margiris NormantasVilniaus „Rytas“
Martinas GebenManresos BAXI (Ispanija)
Matas JogėlaKlaipėdos „Neptūnas“
Mindaugas KuzminskasIzmiro „Pinar Karšiyaka“ (Turkija)
Vaidas KariniauskasBukarešto „Rapid“ (Rumunija)
Pasidalinti