Pasisveikinimų, pagyrų ir šeimos Toronte sulaukęs Valančiūnas patyrė pralaimėjimą

Jonas Valančiūnas (USA TODAY Sports-SCANPIX nuotr.)

Nesėkmingas sugrįžimas į NBA kovas buvo Jono Valančiūno atstovaujamiems Naujojo Orleano „Pelicans“ (30-30).

Lietuvio ekipa svečiuose 110:115 nusileido Toronto „Raptors“ (29-31).

Valančiūnas per 29 minutes surinko 12 taškų (4/8 dvit., 4/6 baudų), 12 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvius perdavimus, 2 klaidas ir 4 pražangas.

Lietuviui tai buvo sunkus vakaras gynyboje, nes jo tiesioginis oponentas Jakobas Poeltlas per 30,5 minutės pasižymėjo 21 tašku (9/11 dvit., 3/7 baudų), 18 atkovotų kamuolių ir 2 rezultatyviais perdavimais.

Valančiūnui teko susidurti su Poeltlu dar tada, kai jis pats žaidė „Raptors“, o klubas naujokų biržoje pasirinko centrą iš Austrijos.

„JV yra puikus vyrukas, – po vienų geriausių sezono rungtynių sakė Poeltlas. – Jis prideda labai daug intensyvumo tiek aikštelėje, tiek už jos ribų. Jis man padėjo po koledžo suprasti, jog gyvenimas NBA nėra rožėmis klotas.“

Be to, Jonui tai buvo pirmas susitikimas su Toronto ekipos fanais nuo 2018 m. gruodžio 9 dienos. Tada jis dar buvo „Raptors“ atstovas, o po dviejų mėnesių buvo išmainytas į Memfio „Grizzlies“.

Centras buvo nuvykęs į savo buvusio klubo teritoriją ir pernai, bet tada dėl COVID-19 ribojimų buvo žaidžiama be fanų.

Kaip teigia žurnalistas Joshas Lewenbergas, Valančiūnas šioms rungtynėms atsivežė kartu ir savo šeimą.

„Pelicans“ ir toliau sminga žemyn, nors vienu metu pirmavo Vakarų konferencijoje. Dabar ekipa rikiuojasi aštunta bei nuo atkrintamųjų zonos atsilieka dviem pergalėmis.

„Raptors“ laimėjo trečią kartą iš eilės ir Rytuose žengia devintoje pozicijoje.

Pralaimėjusių gretose labiausiai išsiskyrė Brandonas Ingramas, kurio sąskaitoje per 36,5 minutės buvo 36 taškai (7/20 dvit., 5/7 trit., 7/8 baudų), 7 atkovoti kamuoliai ir 3 rezultatyvūs perdavimai.

„Raptors“ ekipai Pascalis Siakamas per 38 minutes surinko 26 taškus (8/16 dvit., 1/5 trit., 7/8 baudų), 4 atkovotus kamuolius ir 5 rezultatyvius perdavimus.

„Raptors“: Pascalis Siakamas 26, Jakobas Poeltlas 21 (18 atk. kam.), Scottie Barnesas ir Gary Trentas po 18, O.G. Anunoby 12.
„Pelicans“: Brandonas Ingramas 36, C.J. McCollumas 23, Jonas Valančiūnas 12 (12 atk. kam.), Joshas Richardsonas 11, Trey Murphy 9.