Rekordiniu tempu plaukusi Meilutytė – pasaulio čempionė

100 m krūtine rungtyje Meilutytė pasaulio čempione tapo antrą kartą. Scanpix nuotr.

Pirmadienį Fukuokoje vykstančiame plaukimo pasaulio čempionate Rūta Meilutytė pasidabino auksu.

Pirmadienį 100 m plaukimo krūtine rungtyje lietuvė distanciją įveikė per 1 min. 04,62 sek. ir užėmė pirmą vietą.

Po pirmų 50 metrų Rūta plaukė pasaulio rekordo greičiu, tačiau išsilaikyti šioje pozicijoje iki finišo lietuvei nepavyko.

100 m krūtine rungtyje Meilutytė pasaulio čempione tapo antrą kartą. Pirmąsyk ji tai padarė lygiai prieš 10 metų, 2013-aisiais, Barselonoje.

Artimiausią varžovę Meilutytė aplenkė daugiau nei sekunde.

Antrą vietą užėmė Tatjana Schoenmaker (PAR), distanciją įveikusi per 1 min. 05,84 sek., trečią – Lydia Jacoby (1:05,94) iš JAV. Jos tautietė Lilly King liko ketvirta.

Priminsime, kad atrankoje R. Meilutytė užfiksavo geriausią šio sezono rezultatą pasaulyje 1 min. 4,67 sek. ir buvo labai arti asmeninio rekordo (1 min. 4,35 sek.).

26-erių kaunietė antrajame moterų 100 m plaukimo krūtine pusfinalyje nuotolį įveikė per 1 min. 5,09 sek. ir laimėjo ne tik šį plaukimą, bet ir buvo greičiausia tarp visų 16-os pusfinalio dalyvių.