Pasaulio čempionato išvakarėse – susirgę Rapšys ir lietuvių treneris

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Danas Rapšys (LPF / Dariaus Kibirkščio nuotr.)

Jau po kelių dienų Lietuvos plaukikai startuos Fukuokoje vyksiančiame pasaulio čempionate. Keturi plaukikai aklimatizacijai atvyko gerokai anksčiau, o prieš porą dienų prisijungė dar trys jaunesni Lietuvos sportininkai. Rinktinės treneris Paulius Povilionis teigė, kad pasirengimas iš esmės pavyko, tik planus kiek sujaukė jam ir Danui Rapšiui netikėtai pakilusi temperatūra.

„Iš pradžių atvykome į Hirošimą. Reikėjo prisitaikyti prie kitokios kultūros, kitokios baseino aplinkos. Buvo iš esmės neblogai. Pradėjome mažinti krūvį, žiūrėti, kaip plaukikai atrodo vandenyje, plaukti daugiau greičiui“, – sakė Povilionis.

Pasak jo, plaukikų rezultatai pasirengimo metu nuolat gerėjo, nepaisant iššūkių, kuriuos teko patirti jam ir Rapšiui.

„Atvykus po trijų dienų man ėmė perštėti gerklė, dar po dienos temperatūra pakilo iki 39 laipsnių. Pragulėjau dvi dienas. Po dviejų dienų tas pats ištiko Daną, kuris buvo pasiekęs formos piką“, – pasakojo treneris.

Iš Hirošimos Rapšys, Rūta Meilutytė, Kotryna Teterevkova ir Andrius Šidlauskas persikėlė į Fukuoką. Ten atvyko Aleksas Savickas, Daniilas Pancerevas ir Erikas Grigaitis. Pasak Povilionio, teko taikytis jau prie kitokių sąlygų.

„Baseine labai daug sportininkų, treniruojantis daug sunkiau plaukti ir atlikti tam tikras užduotis. Liko keturios dienos, po tris-keturis kilometrus nebeplaukiame. Plaukikai įeina į formą, daugiau dėmesio skiria technikai“, – sakė Povilionis.

Pasak jo, atmosfera komandoje labai gera, visi šypsosi, juokauja.

„Jei ne tos ligos, tai būtų tiesiog tobula“, – teigė treneris.

Šaltinis: ltuswimming.com

Pasidalinti