Pasaulio čempionato finale – du lietuviai: užtikrintai į jį žengė ir Gudžius

Andrius Gudžius (Scanpix nuotr.)

Į lengvosios atletikos pasaulio čempionato disko metimo rungties finalą kartu su Mykolu Alekna pateko Andrius Gudžius.

Anksčiau startavusioje A grupės kvalifikacijoje Mykolas jau pirmu mėginimu diską nusviedė 66,04 m ir užėmė antrą vietą, nusileisdamas tik Danieliui Stahliui, kurio geriausias mėginimas buvo 66,25 m.

Kaip paaiškėjo vėliau, po B grupės kvalifikacijos, Aleknos iš antros vietos bendroje įskaitoje neišstūmė niekas. B grupėje triumfavo Kristjanas Čehas (65,95 m), antras liko austras Lukasas Weisshaidingeris (65,61 m), o Gudžius su 65,50 m užėmė trečią vietą.

Bendroje įskaitoje Gudžius liko 6 ir užtikrintai žengė į finalą.

Disko metimo rungtyje varžėsi ir Mykolo brolis Martynas Alekna geriausiu bandymu diską numetė 62,57 m. Iki vietos finale jam pritrūko 1,22 m. Bendroje įskaitoje Martynas liko 21-as.

Praėjusių metų pasaulio vicečempionas Mykolas Alekna šiemet turi trečią geriausią rezultatą pasaulyje (lygiai 71 m). Pernai pasaulio čempionato bronzą pelnęs, o 2017 m. pasaulio čempionu tapęs Andrius Gudžius šiemet oficialiai toliausiai diską metė 67,66 m ir yra 10-as šio sezono rikiuotėje.

Disko rungties finalas prasidės pirmadienį 21:30 val. Lietuvos laiku.