Pasaulio čempionate – istorinės Pietų Sudano ir Žaliojo Kyšulio pergalės

Žaliojo Kyšulio rinktinė (FIBA nuotr.)

Pietų Sudano ir Žaliojo Kyšulio krepšinio rinktinės pasaulio čempionate iškovojo istorines pergales.

Pirmadienį Žaliojo Kyšulio rinktinė Okinavoje po dramatiškos kovos 81:75 pranoko Venesuelos krepšininkus.

Po 23:9 laimėto antro kėlinio Venesuela pirmavo 33:46, tačiau net ir be didesnio Walterio Tavareso indėlio Žaliajam Kyšuliui pamažu, įpusėjus ketvirtajame kėliniui pavyko išsiveržti į priekį 73:72. Paskutinės minutės atkarpą, kuomet rezultatas dar buvo lygus (75:75), pastaroji rinktinė laimėjo 6:0 ir šventė įspūdingą pergalę.

Mažiausiai visų laikų pasaulio čempionato dalyvei tai buvo pirmoji pergalė šiame turnyre, tiesa, kad galėtų žengti toliau, Tavareso vedama komanda turės įveikti Slovėniją.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Betinho Gomesas, pataikęs 4 tritaškius iš 7 ir surinkęs 22 taškus, Willas Tavaresas pridėjo 20. Nors rezultatyvumu vėl neišsiskyrė, Walteris Tavaresas surinko 6 taškus, 14 atkovotų kamuolių, 3 rezultatyvius perdavimus, 3 perimtus kamuolius ir išrašė 2 blokus.

Istorinę pergalę pasaulio čempionate pirmadienį nuskynė ir Pietų Sudanas, 89:69 susidorojęs su Kinijos krepšininkais.

Afrikiečiai labai arti pergalės buvo ir pirmosiose grupės rungtynėse, tačiau tuomet po pratęsimo turėjo pripažinti Puerto Riko pranašumą.

Nugalėtojus į pergalę vėl tempė natūralizuotas amerikietis Carlikas Jonesas, pelnęs 21 tašką, išdalijęs 6 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 18 naudingumo balų.