Pasaulį paliko NBA legenda Jerry Westas

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Jerry Westas (Scanpix nuotr.)

Krepšinio pasaulis neteko dar vienos legendos. Trečiadienio rytą, būdamas 86 metų, mirė Jerry Westas.

Per savo karjerą jis paliko didžiulį pėdsaką Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA). Westas buvo tris kartus išrinktas į krepšinio šlovės muziejų, turėjo įspūdingą žaidėjo ir vadovo karjerą, o jo siluetas laikomas NBA logotipo pagrindu.

Profesionalaus krepšininko karjerą Westas pradėjo 1960 metais, prisijungęs prie Los Andželo „Lakers“ ekipos. Komandai atstovavo iš viso 14 sezonų, iš kurių devynis kartus kartus atvedė komandą į NBA finalą, o 1971–1972 metų sezone tapo ir čempionu.

Westas tapo trečiuoju žaidėju NBA istorijoje, kuriam pavyko pelnyti 25 000 taškų. Kiekvienais karjeros metais buvo įtrauktas į „Visų žvaigždžių“ rungtynes. Taip pat dvyliką kartų buvo išrinktas į „All-NBA” rinkimus, o 1969 m. po pralaimėto NBA finalo tapo naudingiausiu finalo žaidėju ir buvo įtrauktas į 75-mečio jubiliejinę komandą.

Baigęs krepšininko karjerą, Westas pradėjo dirbti „Lakers“ vadovu. Devintajame dešimtmetyje subūrė legendinę Los Andželo komandą, kuri per tą dešimtmetį iškovojo penkis titulus.

Komandos vadovu taip pat yra dirbęs „Grizzlies“ir „Golden State Warriors“ komandose.

1960 m. Westas su Robinsonu iškovojo aukso medalius, Romoje vykusioje Olimpiadoje su Amerikos rinktinę.

Westas yra vienas iš trijų žaidėjų NBA istorijoje, kuriam pavyko laimėti lygos finalo MVP, būti pripažintu geriausiu NCAA turnyro žaidėju ir iškovoti olimpinį aukso medalį.

1980 m. Westas pateko į Šlovės muziejų kaip žaidėjas, o 2010 metais, kaip 1960 m. JAV olimpinės rinktinės narys. Šiais metais jis bus įtrauktas į Šlovės alėją trečią kartą, kaip vienas iš komandos narių prisidėjusių prie triumfo.

Net ir paskutiniaisiais gyvenimo metais Westas buvo laikomas krepšinio karaliumi. Jį nuolat galima buvo išvysti Las Vegase vykstančiose vasaros lygos rungtynėse. Legenda visada buvo malonus ir spausdavo ranką visiems žaidėjams atiduodamas pagarbą.

NBA niekada taip ir nepatvirtino, kad būtent Westas puikuojasi ant lygos logotipo, tačiau niekada ji to ir neneigė.

Pasidalinti