Paraiška: Meilutytė užtikrintai įplaukė į finalą

Rūta Meilutytė / Mike Lewis/World Aquatics nuotr.

Rūta Meilutytė tęsia pasirodymą pasaulio plaukimo čempionate Dohoje. Kataro sostinėje trenerio Tado Duškino auklėtinė šeštadienį startavo moterų 50 m plaukimo krūtine pusfinalyje.

26-erių kaunietė pasirodė antrajame pusfinalio plaukime, kurį laimėjo įtikinama persvara. Lietuvė distanciją įveikė per 29,42 sek. ir net 0,49 sek. aplenkė atrankos lyderę italę Benedettą Pilato.

Antrą vietą tarp visų pusfinalio dalyvių užėmė dukart per dieną Azijos žemyno rekordą pagerinusi kinė Qianting Tang (29,80 sek.).

Į pusfinalį lietuvė pateko trečiu rezultatu (30,05 sek.).

Sportininkė po pusfinalio sakė, kad vakare dažniausiai jai plaukti sekasi greičiau, o prieš finalą jaučiasi gerai.

Finalinis plaukimas įvyks sekmadienio vakarą, 18:09 val. Lietuvos laiku.

„LTU Aquatics“ primena, kad šeštadienio rytą varžybose taip pat pasirodė čempionato debiutantai Smiltė Plytnykaitė ir Mantas Kaušpėdas.

Plytnykaitė moterų 50 m plaukimo laisvu stiliumi kvalifikacijoje užėmė 45 vietą ir į pusfinalį nepateko, o M. Kaušpėdas vyrų 50 m plaukimo nugara atrankoje buvo diskvalifikuotas už taisyklių pažeidimą – pranertus daugiau nei 15 metrų nuo starto.

Vienintelį medalį Lietuvai šiame čempionate kol kas yra iškovojęs Danas Rapšys, pirmą kartą savo karjeroje tapęs pasaulio vicečempionu (50 m baseine) vyrų 200 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje.

Atrankos plaukimai Dohoje prasideda 8.30 val. (transliacija internetu – eurovisionsport.com), o pusfinaliai ir finalai – nuo 18 val. (Lietuvos laiku). Vakarines sesijas kasdien tiesiogiai transliuoja LRT.lt bei LRT PLIUS.