„Panathinaikos“ laimėjo Graikijos derbį ir triumfavo reguliariajame sezone

Marius Grigonis (Scanpix nuotr.)

Atėnų „Panathinaikos“ trečią kartą šiame sezone įveikė Pirėjo „Olympiacos“ ekipą ir užsitikrino Graikijos čempionato reguliaraus sezono nugalėtojų titulą.

Mariaus Grigonio atstovaujama „Panathinaikos“ įtemptas rungtynes laimėjo rezultatu 77:71.

Lietuvis šį kartą susitikimą pradėjo ant atsarginių suolelio. o viso rungtyniavo 21 minutę ir pelnė 5 taškus. Grigonis pataikė vienintelį mestą tritaškį ir abi baudas. Marius dar pridėjo po 3 atkovotus kamuolius ir rezultatyvius perdavimus, 2 perimtus kamuolius ir 13 naudingumo balų.

Ignas Brazdeikis mačui registruotas nebuvo.

Pirmojo kėlinuko pabaigoje spurtavę šeimininkai rungtynių atkarpą laimėjo net 19:1 ir susikūrė triuškinantį pranašumą – 34:17. Vis tik „Oly“ nesulūžo ir dar iki pertraukos sumažino atsilikimą iki 5 taškų – 38:33.

Eilinį kartą savo metimų paskutinėmis sekundėmis įgūdį pademonstravęs Grigonis pataikė tritaškį aidint pirmo ketvirčio pabaigos laiko sirenai.

Trečiajame kėlinuke svečiai prisivijo varžovus ir mačas vyko taškas į tašką. Likus žaisti 3 minutes rezultatas eilinį kartą buvo lygus, o baudos metimus sumetęs Grigonis vėl pranašumą grąžino PAO – 70:68.

Likus žaisti nepilną minutę Ergino Atamano auklėtinių pranašumas buvo minimalus, tačiau tritaškį smeigė Kostas Sloukas – 75:71. Svečiai neužpuolė, o tas pats Sloukas sumetė abi baudas ir įtvirtino komandos pergalę.

Nugalėtojams Kendrickas Nunnas įmetė 17 taškų, Konstantinos Mitoglou pridėjo 15 taškų ir 6 atkovotus kamuolius, Matthias Lessortas – 13, Juancho Hernangomezas – 11 (8 atk. kam.), o Sloukas – 10 taškų ir 7 rezultatyvius perdavimus.

„Olympiacos“Nigelis Williamas-Gossas pelnė 18, Isaiah Canaanas – 15 (4/10 trit.), o Alecas Petersas ir Moustapha Fallas – po 10 taškų. Pastarasis pridėjo 9 atkovotus kamuolius ir 5 rezultatyvius perdavimus.