Pakeisti Evanso nebandysiantis Trinchieri: „Tokie dalykai gali išskirti arba sulipdyti“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 5 min skaitymo trukmė
Eriko Ovčarenko/BNS nuotr.

Atkrintamosiose neklupęs Kauno „Žalgiris“ trečiadienį pradės „Betsafe-LKL“ finalo seriją su savo amžinaisiais priešininkais iš Vilniaus.

Komandos vairą viduryje sezono perėmęs Andrea Trinchieri finalą pasitinka su nauju iššūkiu. „Žalgiris“ paskutinėse pusfinalio rungtynėse neteko savo lyderio Keenano Evanso. Italas viso turi 9 dienas paruošti komandą žaisti visiškai kitokį krepšinį.

Šiame sezone komandos susitiko tris kartus ir visas pergales pasiekė kauniečiai. Evansas vidutiniškai rinko po 13 taškų. Trinchieri komandai vadovavo dvejuose paskutiniuose tarpusavio mačuose. Juose komandą tempė Lukas Lekavičius, vidutiniškai mesdamas po 19,5 taško.

Artėjant pirmosioms finalo rungtynėms Trinchieri su žurnalistais bendravo apie komandos reakciją į Evanso traumą bei kas turės kompensuoti jo netektį. Taip pat strategas kalbėjo ir apie seriją tarp sostinės komandų bei išskyrė žaidimo prieš „Rytą“ akcentus.

„Sveiki atvykę į LKLasico. Pradėsime finalą su savo didžiuoju konkurentu. Aplink komandą pastaruoju metu yra daug triukšmo. Apie mus, žaidžiančius be Keenano, apie Arno ir Šmito traumas.

Turiu privilegiją vesti treniruotes šiai komandai. Aš mačiau kitokią šviesą žaidėjų akyse. Nesant Keenanui, jie turi puikią galimybę. Matau komandos šuolį visuose žaidimo aspektuose.

Tam tikruose dalykuose Keenanas yra nepakeičiamas ir mes to net nebandysime. Reguliariajame sezone žaidžiame dėl vieno dalyko – namų aikštės pranašumo. Aš prašiau savo komandos pakelti žaidimo lygį.

Jei į komandą žiūrėtume kaip į pyragą, o žaidėjus – jo gabalėlius, tai vieno gabalėlio mums trūksta. Aš nenoriu, kad kažkas vienas užpildytų tą ertmę. Visi turi prisidėti. Sakydamas visi, turiu omenyje ir areną bei fanus. Tikiuosi, kad jis mus pastūmės virš mūsų galimybių ribos.“

– Kokia yra Arno Butkevičiaus ir Rolando Šmito situacija?

– Pamatysime rytoj.

– Kaip išnaudojote šią pertrauką?

– Tai, kas nutiko Keenanui, buvo milžiniškas smūgis treneriams bei komandos draugams. Tai buvo emocinis smūgis. Tokie dalykai gali išskirti arba sulipdyti mus. Tai labai liūdna. Mačiau jo komandos draugus verkiančius.

Kas įdomiausia, Keenanas buvo pirmas, kuris priėjo prie trenerių ir komandos draugų ir pasakė, kad viskas bus gerai. Tai rodo jo stiprybę. Daviau žaidėjams laisvą dieną. Kai jie pasirodė, pamačiau kitą šviesą. Mes gavome smūgi, bet norime į jį atsakyti. Dėl „Žalgirio“ ir dėl Keenano.

– Ar smarkiai keisis „Žalgirio“ puolimas?

– Pakitimų bus. Toks mano darbas. Tikiu, kad yra pagrindinis ir šalutinis scenarijai. Pagrindinis yra tai, kaip mes žaidžiame, o šalutinis – tai, ką turime viduje. Tai mums ir bus svarbiausia.

– Kokį įspūdį paliko pusfinalio serija tarp Vilniaus komandų?

– Su pakilimais ir nuosmukiais. Abi komandos turėjo gerų ir blogų rungtynių. Pabaigoje „Rytas“ nusipelnė laimėti seriją. Jei žaidė stabiliau. „Vilkai“ neturėjo kelių svarbių žaidėjų, bet atrodė gerai. Jiems pritrūko 5-6 atakų, kad pirmą kartą patektų į finalą. Tai buvo gera serija.

– Serijoje netrūko daug emocijų, nešvarių dalykų ir panašiai. Ką apie tai manote?

– Mes tokių dalykų nedarome. Geriau aukščiau pašokti, padaryti geresnę užtvarą, kristi ant kamuolio, bandyti jį pamušti. Nesu fanas tų papildomų dalykų.

– Kokie yra „Ryto“ žaidimo akcentai?

– Jie turi savo sistemą. Ji labai aiški. Jie bus geresni, jei leisi daryti jų dalykus. Jei perimsi žaidimo kontrolę, jis gali užstrigti. Jie turi labai specifinę žaidimo sistemą, pagal kurią rungtyniauja užtikrintai.

– Apie ką kalbėjote su Keenanu po operacijos?

– Visų pirmą reikia matyti žmogų, o ne krepšininką. Tai, kas jam nutiko, drasko mano širdį į skutelius. Turėjo puikų sezoną, vedė mus. Tai yra neteisinga ir labai liūdna. Jis dabar yra savo kiaute ir stengiasi susiprasti šioje situacijoje. Tai nuostabus žmogus. Rimtas, protingas. Aš pasakiau, kad jei ir yra žmogus, galintis įveikti šią visą situaciją, tai yra jis. Nusiunčiau jam itališkų ledų.

– Ar šią seriją dedikuosite Evansui?

– Akivaizdu, kad mūsų mintys bus su juo. Viskas, ką galime padaryti, tai dėl jo laimėti.

Pirmosios finalo rungtynės Kaune bus žaidžiamos rytoj. Jų pradžia – 18:50 val.

Pasidalinti