Pajėgiausią sudėtį subūręs Pesičius: „Ši JAV rinktinė yra stipresnė už „Svajonių komandą“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Svetislavas Pešičius (FIBA nuotr.)

Serbijos rinktinė pradėjo pasirengimą Paryžiaus olimpinėms žaidynėms. Svetislavo Pesičiaus auklėtiniai Pasaulio čempionate užėmė antrą vietą ir iškovojo tiesioginį kelialapį į pagrindinį turnyrą.

Po metų pertraukos sulaukusi NBA rungtyniaujančių Nikola Jokičiaus ir Vasilje Mičičiaus komanda yra pagrįstai laikoma pretendente į medalius. Minėti žaidėjai prisijungs prie Bogdano Bogdanovičiaus ir būrio Eurolygos žvaigždžių – Marko Guduričiaus, Nikola Milutinovo, Aleksa Avramovičiaus, Vanja Marinkovičiaus, Filipo Petruševo.

Komandos strategas Pesičius tikino, kad tai bus stipriausios visų laikų olimpinės. Treneris taip pat kalbėjo apie turnyro favoritus ir Serbijos komandos tikslus.

„Mano optimizmas yra pamatuotas. Pradžioje turime pasiruošti Paryžiui. Man nebaisu pasakyti, kad tai bus stipriausias iki šiol olimpinis turnyras. Iš 12-os komandų gal tik Japonija ir Pietų Sudanas neturi tiek patirties ir kokybės. Tai bus tikras iššūkis. Pagrindiniai favoritai yra JAV, Kanados ir Prancūzijos komandos. Visi kiti pabandys įsiterpti.

Mums tokiame stipriame turnyre bet koks medalis būtų aukso vertės. Šiame procese svarbiausias dalykas yra komandos chemija. Turime dirbti ties tuo kiekvieną dieną, kad sunkius momentus galėtume įveikti lengviau.“

Anot Pesičiaus, šį kartą į žaidynes vykstanti JAV komanda yra pajėgesnė netgi už legendinę „Svajonių komandą“ iš Barselonos olimpinių žaidynių 1992 metais. 

„Aš turiu pasakyti, kad ši JAV rinktinė yra stipresnė už „Svajonių komandą“ iš Barselonos olimpinių. Aš buvau ten su Vokietijos rinktine. Kai jie atvyko, niekas negalėjo patikėti, kad tokie krepšininkai egzistuoja. Bet tai buvo 1992-ieji, o dabar yra 2024 metai. Krepšinis progresavo labiausiai iš visų sportų. Ir dabar jie turi stipresnę komandą nei Barselonoje.

Tai nereiškia, kad likusios komandos jiems nesiruoš. Barselonoje visi tenorėjo pasidaryti nuotrauką su jais. Dabar mes nenorime tiesiog nuotraukų. Bus įdomu pamatyti, kokiame lygyje yra krepšinis už JAV ribų.“

Serbija Paryžiuje rungtyniaus C grupėje, kartu su JAV ir Pietų Sudano komandomis. Sėkmės Puerto Rike atveju, Pesičiaus auklėtinių varžovais grupėje taptų ir Lietuvos rinktinė.

Pasidalinti