Pagerinta Sumnerio versija: su Kaunu siejamas amerikietis „Žalgirio“ areną vestų iš proto

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Rayjonas Tuckeris (Scanpix nuotr.)

Savaitgalį italų žiniasklaidoje pasirodė pranešimai, jog Venecijos „Umana Reyer“ komandoje puikų sezoną sužaidęs gynėjas Rayjonas Tuckeris patraukė kelių Eurolygos komandų dėmesį, o tarp jų – ir Kauno „Žalgirio“.

Pranešta, jog Andrea Trinchieri vadovaujamai ekipai dėl Tuckerio tektų konkuruoti su Belgrado „Crvena Zvezda“ ir Bolonijos „Virtus“ komandomis.

Savo karjerą 26 metų 191 cm ūgio žaidėjas pradėjo JAV, tačiau po kelių nesėkmingų metų bandant įsitvirtinti NBA žaidėjas patraukė į Australiją, o pernai debiutavo Europoje su Venecijos „Umana Reyer“ marškinėliais.

Pirmasis žaidėjo sezonas senajame žemyne buvo kone įspūdingas – Europos taurėje vidutiniškai rinkta 14,9 taško, Italijos lygoje – 14,2 tšk.

Vertindami potencialų „Žalgirio“ naujoką buvęs Lietuvos rinktinės krepšininkas Martynas Gecevičius ir jaunimo rinktinių treneris Tomas Purlys nesistebėjo, jog galingai sudėtas žaidėjas patraukė Eurolygos klubų dėmesį.

„Kosmosas. Jeigu tokių dėjimukų padarytų „Žalgirio“ arenoje, būtų įspūdinga. Nieko nuostabaus, kad juo domisi Eurolygos komandos, nes jo skaičiai yra labai solidūs tiek Europos taurėje, tiek Italijos lygoje.

Pirmi įspūdžiai – labai greitas, šoklus, staigus, turi labai gerą pirmą žingsnį ir labai gerai juda be kamuolio. Apie šuolį turbūt net nėra daug ką kalbėti. Higlightai sudaryti kaip kokio centro – vien iš dėjimų. Atrodo tikrai įspūdingai. Klausimas, kiek visa tai galima perkelti į Eurolygą, bet esu tikras, kad tokių komandų susidomėjimas juo nėra tik gandų lygyje“, – Tuckerio žaidimą analizavo Gecevičius.

Apie žaidėjo atletiškumą signalizuoja ir per rungtynes atkovojami kamuoliai, kurių Europos taurėje Tuckeris sugriebdavo beveik po 4.

„Žalgiris 2-3 numerių turi begales, tad jis tikrai atvyktų vietoje kažko. Toks fiziškas žaidėjas, kuris dar gali ir pataikyti, tikrai būtų naudingas. Praeitą sezoną jo tritaškių pataikymas siekė 37 proc. Tai dviguba nauda, kai prieš fizišką žaidėją negali taikyti ir rizikų, nes jis paprasčiausiai pataiko. „Žalgiriui“ būtų labai gerai.

Tokie žaidėjai, galintys žaisti vienas prieš vieną ir pataikantys iš toli, yra labai madingi. Pritariu Martynui, kad po vieno iš tokių jo dėjimų „Žalgirio“ arenos atmosfera būtų pakelta į dar kitą lygį. Galima sakyti, kad ir po paprastesnių Butkevičiaus dėjimų „Žalgiris“ užsivesdavo ir laimėdavo kelias įtemptas rungtynes. Žiūrovams matyti tokį žaidėją būtų labai smagu“, – pabrėžė Purlys.

Apie potencialų kauniečių naujoką – nuo 02:10 min.

Šiuo metu „Žalgirio“ komandoje sutartis kitam sezonui turi Lukas Lekavičius, Dovydas Giedraitis, Tomas Dimša, anksčiau skelbta, jog kauniečiai jau yra sudarę sutartį su Prancūzijos rinktinės mažyliu Sylvainu Francisco, be to, į kompaniją turėtų jungtis ir Deividas Sirvydis.

Kone akivaizdu, jog Tuckeris į „Žalgirį“ atvyktų ne kaip papildymas, o kaip alternatyva kažkuriam iš dabartinių žaidėjų.

Pasidalinti