Pacevičius – apie nešvarius Tubelio žaidimus: „Nesinori, kad tokių atvejų atsirastų daugiau“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 7 min skaitymo trukmė
Nedas Pacevičius (BNS Foto nuotr.)

Į istorinį pusfinalį Vilniaus „Wolves“ komandą atvedęs Nedas Pacevičius po pergalės gyrė savo žaidėjus už charakterį ir įvertino purvinus Ąžuolo Tubelio žaidimus bei laukiančią seriją su Vilniaus „Rytu“.

Šeštadienį Pacevičiaus vedama „Wolves“ komanda lemiamose ketvirtfinalio rungtynėse 91:80 pranoko Klaipėdos „Neptūną“ ir serijoje iki dviejų pergalių triumfavo 2-1.

Pusfinalyje 29-erių stratego laukia sostinės derbis su Vilniaus „Rytu“, kuris savo ketvirtfinalyje 2-0 patiesė Jonavos „CBet“ krepšininkus.

„Sveikinu žaidėjus ir klubą. Noriu padėkoti „Neptūnui“ už gerą kovą ir geras pamokas ateities mačams. Manau, kad gavome labai stiprų varžovą tokioje serijoje. Noriu padėkoti žaidėjams. Pastarosios dienos nebuvo lengvos, tačiau jie tinkamai sureagavo ir aukojosi. Tiek Jeffo, tiek Tre’Shawno situacijose. Žemai lenkiu galvą prieš juos. Norisi tikėti, kad šiandien dar labiau apsiklijavome“, – po pergalės kalbėjo Pacevičius.

– Pernai patekti į pusfinalį nepatekote. Kiek ši pergalė buvo laukta šiemet?

– Laukta. Komandos dalimi buvau ir pernai. Kažkiek kitose pareigose, bet man skaudėjo lygiai taip pat, kaip ir visiems kitiems. Neslėpsiu, tas akmenukas kažkiek nukrito. Pastarosios dienos buvo sunkios, be to, dar turėjome tą patirtį iš praėjusių metų… Gegužės 14 diena buvo kažkokia užkeikta ir norėjosi ją perlipti. Smagu, kad žengėme tą žingsnį, bet jokie darbai dar nebaigti. Įveikėme vieną etapą – laukia kitas etapas. Turime kelias dienas – reikia išsigydyti traumas, pravalyti galvas ir ruoštis pusfinaliui.

– Ar ši pergalė jūsų, kaip vyr. trenerio, karjeroje yra svarbiausia?

– Faktas. Nėra mano patirtis labai didelė šioje pozicijoje, bet šiame trumpame laikotarpyje – tikrai taip.

– Šiandien sezonas buvo pastatytas ant kortos, tačiau pirmavote visas rungtynes. „Neptūnas“ ketvirtame kėlinyje buvo sumažinęs deficitą iki dviejų taškų, bet tuomet vėl atitolote. Ar tai jus nustebino?

– Manau, kad pagrindinius atsakymus gavau jau vakar treniruotėje. Buvo daug klausimų, kaip jie sureaguos po pralaimėjimo Klaipėdoje. Bet po treniruotės man tapo aišku, kad šiandien išeisime visai kitokie. Prie to „Neptūno“ sugrįžimo prisidėjo ir tai, kad kai kurie teisėjų sprendimai mums buvo visiškai nesuprantami. Dėl to praradome du žaidėjus. Pasikartosiu, kad šiandien buvo nelengva, bet esu dėkingas žaidėjams už pasiaukojimą. Mes šiandien paprasčiausiai iškentėjome.

– Kalbant apie teisėjų sprendimus, Ąžuolas Tubelis šiandien grubiai žaidė ir prieš Artūrą Žagarą, ir prieš Tre’Shawną Thurmaną. Vienas iš jūsų klubo žmonių pasakė, kad tai yra vienas nešvariausių žaidėjų lygoje. Kaip jums atrodė tie Ąžuolo veiksmai?

– Mano nuomonė tokia, kad labai smagu, jog turime tokį talentingą žaidėją Lietuvoje ir jį matome čia, vietoje. Tai yra beprotiškai didelis talentas ir jį stabdyti buvo beprotiškai sunku. Iš kitos pusės mes turėjome LKL daug gerų žaidėjų, bet prastų pavyzdžių, usžiimančių nešvariais veiksmais. Pavardėmis neminėsiu, bet jūs patys viską žinote. Labai nenoriu, kad atsirastų naujų tokių atvejų, nes to užuomazgos šioje serijoje buvo labai ryškiai matomos.

– Prieš šią seriją buvo kalbų, jog Klaipėdos komandos pralaimėjimai Pasvalio ir Kėdainių komandoms po pergalingos serijos nebuvo netikėti. Kiek jūs girdėjote šias konspiracijos teorijas, jog varžovai rinkosi jus?

– Ta tema net nebuvo pagrindo šnekėti. Taip, jie turėjo pergalių seriją, laimėjo prieš „Rytą“ išvykoje, nugalėjo „Žalgirį“. Bet tai, kad jie po to pralaimėjo Kėdainiams ir Pasvaliui, parodo, kad gyvenimo tiesa yra kažkur per vidurį. Tai yra žiauriai gera komanda, žiauriai gerai treniruojama. Bet po jų pergalės prieš „Žalgirį“ kažko panašaus ir tikėjomės. Patys matėte, kaip nelengva po rungtynių su „Žalgiriu“ buvo ir mums. Kažkaip noriu atmesti tas konspiracijas, nes, visų pirma, tai būtų žiauriai negarbinga ir žeistų mano komandą. Jeigu taip yra – tegul.

– Akcentavote žaidėjų reakciją. Turbūt pagrindinis to pavyzdys yra šiandien karjeros rekordus daužęs Kristupas Žemaitis?

– Kristupas yra vienas iš mūsų sezono pavyzdžių. Visi jo tritaškiai atėjo žinant, kaip ginasi „Neptūnas“. Iš vienos pusės, išsprendėme reikalus apžaisdami jų sistemą. Kristupas šiandien nuo pat pradžių varžovams sudarinėjo spaudimą, išjunginėjo pagrindinius „Neptūno“ gynėjus. Žiauriai už jį smagu. Sezono metu buvo visokių bangavimų, bet jis man, kaip treneriui, atsakymą šiemet davė jau ne kartą. Dar būdamas asistentu supratau, kad juo galima pasitikėti.

– Lengvai pajuokaujant, pusfinalyje laukia trejos išvykos rungtynės. Kaip jaučiatės prieš šią seriją?

– Po to, kaip jaučiausi pastarąsias dvi dienas, nelabai kas mane gali nustebinti. Paprasčiausiai laukiam žiūrovų. Manau, kad Vilniaus miestui ir krepšinio gerbėjams tai bus gana gera savaitė, galbūt net pusantros. Daug rungtynių ir vienos po kitų. Manau, kad tai pirmas toks atvejis istorijoje. Paprasčiausiai laukiame kuo daugiau žiūrovų ir geros atmosferos.

– Kam jūs klijuotumėte favorito etiketę pusfinalio serijoje?

– Galvoju tik tai, kaip išspręsti mūsų žaidimo klausimus, o tas etiketes, nepykite, bet klijuojate jūs, žurnalistai.

– Daugiau balso praradote per rungtynes ar po jų?

– 50 ir 50 (juokiasi).

– Užsiminėte apie Taylorą ir Thurmaną. Ar jų sveikatos situacijos aiškios?

– Tikimės, kad nieko labai stipraus. Lauksime, ką pasakys medikai, bet tikimės, kad jie artimiausiose rungtynėse bus.

– Kiek Garrisono Brookso praradimas keičia atkrintamųjų scenarijų?

– Per savo asistento ir trenerio karjerą retai esu matęs tokį imlų žmogų. Jam ši patirtis Europoje – pirma. Tai, kaip jis priima informaciją, ir ta jo visa transformacija… Faktas, kad jo trauma keičia dalykus. Visą sezoną daugiau problemų turėjome gynėjų grandyje. Dabar ten kaip ir viskas gerai, bet su didelių žmonių rotacija mums yra žymiai sunkiau. Visi žaidėjai turi slinktis per tas pozicijas. Kažkur prarandame ūgio, bet, tikiuosi, kad kažkur iš to galime ir išlošti.

Pasidalinti